radyo zemberyi nasıl toplanır ?

korkmaz_design

Yönetici
Yönetici
Yönetici
arakadaşlar resimdeki gibi ipi nasıl dolıcam bunun bir yöntemi varmı ben radyoyu tamir ettim güzel çalışıyo ama bu ipi dolayamadım bilen varsa yardımcı olabilir tabi anlatlcak bi şeyse

radyo grundıg prıma boy 700

Ekli dosyalar

• 111.jpg
    111.jpg
    77.1 KB · Görüntüleme: 220
resimi diger makaralarıda görebilecek şekilde düzenlerseniz daha iyi olacak. üstteki makaralar iki kademeliyse palanga sistemi bir baglantı olabilir.

başka makara yok ama ipin geçtiği yerler var

Ekli dosyalar

• 112.jpg
    112.jpg
    98 KB · Görüntüleme: 104
ilk olarak mevcut konumu koruyun sonrasında sag ayar dügmesinin üzerindeki ipi hemen üst bölümdek imararaya sonrasında sol kenardaki makaraya sonrasında da varyabılın solundaki makaraya takınız

ali ustam ipler yerinden komple çıkmış yani o hala değildi

resimdeki konumu saglayabilirsen işin çözülebilir .varyabılın resimdeki düzeneyini aynen hazırla sorunun kolayca çözülür

düzen tuturamadım ama neyse yardımın için sağol ustam

renkli yönlendirmeyi takip ederek deneyin

varyabılın üzerindeki makaradaki sabit ipin alt yarıktan cıkartın makaranın etrafında 3tur sarın alt sag makaraya desteklenerek toplama makarasına 3tur sarın (makranın altından geriye sarın ters sarmamaya dikkat edin) en dış tan gösterge makarasına gecin turuncu cizgiyi takip edin mutlu son yayın ucunda

Ekli dosyalar

• 112i.jpg
    112i.jpg
    98.8 KB · Görüntüleme: 169
Son düzenleme:
Sayın Korkmaz
Bence iple uğraşmayın.Anladığım kadarı ile siz radyonun klasik görüntünü çok seviyorsunuz.Eskiden bende de vardı bu radyolardan.Ahşap kaplama hoş bir görüntüye sahipti.Radyonun içine yeni bir fm alıcı yerleştirip klasik görüntüsünü bozmadan kullanın derim.Benim bildiğim kadarı ile o ipi sarmak tam bir sinir harbidir.Allah sabrınızı bol eylesin:)

radyo üzerinde hiç bir tadilat yapmayınız. neticeden hiç memnun olmazsınız. ilk önce deforme olmuş yayı benzer bir yayla degiştirin. ortadaki büyük makaranın dönüş sertligini kontrol edin eger sertlik varsa alt kısımdaki yatakları kontak spreyle yumuşatın.diger makaraların da yataklarını hafif vazalinle kayganlaştırın. bunlar ön hazırlık .
ilk önce büyük makarayı sol tarafa sonuna kadar cevirip ipi sol taraftan dolayın gerekirse yarım tur sarın sonra alttaki küçük makaradan geçirip manuel makarasına üstten başlamak üzere saga dogru üç tur sarın üstteki dayanaktan soldaki makaranın alındaki dayanagın üzerinden geçtikten sonra büyük makaraya birbirinin üzerine gelmiyecek şekilde soldan saga sarıp yayla gerdirin . bu cihazları bende seviyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,129
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri