Radyatör temizliği

uçak16

Üye
Radyatör temizliği ısı kaybı için gerekliliğini anladım.Havasını almak için açtığımda suyun rengi zift gibiydi.Bunu basit yolla basıl temizliyebilirim?Bu çamaşır makinalarının su boşaltma kısmı nı söküp boşaltma yapabilirmiyim veya daha başka yöntem varmı ?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Radyatör temizliği ısı kaybı için gerekliliğini anladım.Havasını almak için açtığımda suyun rengi zift gibiydi.Bunu basit yolla basıl temizliyebilirim?Bu çamaşır makinalarının su boşaltma kısmı nı söküp boşaltma yapabilirmiyim veya daha başka yöntem varmı ?

bende bu sorunun cevabını arıyorum

Çamaşır makinesi nereden çıktı? Radyatör dediğiniz evdeki ısınma radyatörü değil mi?

petekleri sökmeden çamaşır makinesi boşaltma motoruyla suyu çekip temizlemek olurmu?

Normalde kazan yada kombine suyun basıncını bosaltirsiniz. Her radyatorden vana bağlantısının olduğu yerde varsa rekordan da bosaltabilirsiniz. Başka türlü suyu boşaltmaniz zor.

Bir diğer uygulama tesisata temizlik kimyasalı eklenip cihaz çalıştırılıyor bir süre sonra şu boşaltılır taze şu doldurulur.

Normalde kazan yada kombine suyun basıncını bosaltirsiniz. Her radyatorden proxy siteleri vana bağlantısının olduğu yerde varsa rekordan da bosaltabilirsiniz. Başka türlü suyu boşaltmaniz zor.

Bir diğer uygulama tesisata temizlik kimyasalı eklenip cihaz çalıştırılıyor bir süre sonra şu boşaltılır taze şu doldurulur.

teşekkürler

bende bu sorunun cevabını arıyorum

Merhaba

Banyo ,balkon diğer vs gibi bir yerde suyu boşatmak için bir vana vardır . yoksa da petekten boşaltım yapılır
Eğer burada gelecek su , yağlı siyah su ise temizlik yapmaya gerek yoktur , boşuna hava yapıp ve peteklerin fabrika çıkışı korucuyu yağı yok etmeyin paslandırmayın ömrünü harcamayın .
sarı çamurlu ve paslı gibi su geliyorsa yapınız ,
Unutmayın filitrelerin temizliğini .
Bir yolu petek temizlik için google yardım alabilirsiniz .
çeşitli temizleme ilaçları vardır bence bunları kullanmayın bu ilaçlar çok asitlidir ve temizlik sonrası su kaçırma ve bazı parçaların arıza olabileceğini unutmayın .
petek temizlemeden önce yüksek ısı vererek kontrollu ( su ısısı 70 - 75 -80 derece ) kaynatılması neticesi peteklerdeki dipindeki çamur yerinden oynayacağından bu işlemi yapınuz .
kombinin bar derecesine bakınız su alırken gerekli barın üstüne çıkmayın ( genel 1,5 bar )

Kolay Gelsin .

Son düzenleme:
Merhaba @uçak16 ,

Yanlış anlamadıysam çamaşır makinesinin boşaltma pompasını kullanıp-kullanamayacağınızı soruyorsunuz. Bu pompalar genelde 2-3 mt basma yüksekliğine sahiptirler. Buda yaklaşık 0,2-0,3 bar basınca denk gelir. Bu basınç sizin için yeterli gelmez. Tüm tesisat için daha yüksek basınca ihtiyacınız var. Ortalama 1,5 bar. Bu nedenle bu pompayla tesisatı temizleyemezsiniz.

Ayrıca radyatörlerinizin temizliğe ihtiyacı olduğundan emin olmadan sürekli temizlik yapmayın. Sisteme sürekli şehir Şebeke suyu basmak tesisat ömrü için tavsiye edilen bir durum değildir. Her işlemde (taze su vererek) tesisata daha fazla hava (özellikle okseijen) ve kireçlenmeye neden olacak minarel göndermiş oluyorsunuz. Ayrıca temizleme aşamasında kullanılan kimyasallar aşındırma özelliğine sahiptir. Bunlarda tesisatın geneline hasar vermektedir. Birde bu kimyasallar kombiye gitmemesine dikkat etmelisiniz. Kombideki ısı değiştirgeçleri çok ince malzemeden üretilir. Isı değiştirgecinin veya sirkülasyon pompasının arızalanmasına neden olabilirsiniz. Eğer temizleme işlemi yapılmasına kesin kanaat getirdiyseniz; işin uzmanlarına başvurursanız daha iyi olur.

Isınma ile ilgili bir probleminiz yok ise tesisata müdahale edilmemesi daha uygun olur. Şunuda belirteyim ; eğer oda termostatlı bir sistem kullanmıyorsanız, borulardaki kaybınız çok fazla değilse çok ciddi bir yakıt tasarrufu sağlamaz. Sistem kapalı sistem olduğundan belirtildiği kadar bir yakıt tasarrufu söz konusu değildir.

İyi çalışmalar..

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri