R22 Klima Gazı Geri Toplama

Selamlar ben devlet hastenesinde çalışmakta olan bir klima teknisyeniyim, klima gazlarını geri toplama cihazını sıfırdan kendi imkamlarımla yapmak istiyorum. Benim isteğim sistemin çalışma prensibi ve kullanılacak malzemeler hakkında bilgi verebilirseniz sevinirm.Bilgileriniz için teşekkürler:)

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
arkadaşım yapman gereken sadece bir vakum ekovatı yapıp sistemdeki gazi emip bir kondanserden geçirip likit haline çevirip depolamak bizim soğutma sistemini tersine cevir bilakis.yani sistemdeki gazı bir ekovat ile emdir. sonra onun basınç borusunu ufak bi kondanserden geçir çıkışına likit tankı koy araya depola:)

yağ filitresi de seri olarak baglarsanız depoladıgınız gazı kullanma şansınıda yakalarsınız.

alfa romeo ve bachelorboy arkadaşlarım verdiğiniz cevaplar için çok teşekkürler iyi çalışmalar..:)

cihazı soğutmaya al dış devreye girsin dış üniteden küçük olan borunun tabasını çıkar alyan anahtar ile kapat 3 dakika sonra diğerini kapat gazı toplamış olursun

Forum istatistikleri

Konular
127,957
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri