R 410 Gazı Özelliği?

joker39

Üye
Arkadaşlar R410 gazının kaynama ve buharlaşma derecelerini bilen varsa yardımcı olabilimi?? bir de tam olarak istediğim komprasörden çıkış sıcaklığından emiş sıcaklığına kadar izlediği bu yolda ki değişim dereceleri hakkında bilgisi olan arkadaşlarımdan yardım istiyorum şimdiden teşekkürler.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Selam,
Hangi basınç altında diye soracağım ve konu uzayacak, o nedenle....
Dupont firmasının şu kaynağından faydalanabilirsin umarım. http://www2.dupont.com/Refrigerants/en_US/assets/downloads/h65905_Suva407C_410A_push.pdf
2. Soruna gelince...
Aslında bu hatalı bir soru. Nedeni ise bunun net olarak bir cevabını alabilmen için bir projen olmalı. Bu projede Kompressörün silindir hacmi, dış hava çalışma koşulları, iç hava çalışma koşulları, saatte ihtiyacın olan ısı transferi miktarı gibi belki de yazmayı unuttuğum onlarca soruya cevap vermelisin ki, bunun karşılığında teorik cevap verebilelim. Eğer sistem kapasiteni ve çalışma koşullarını biliyor isen Bitzer marka kompressörlerin Selection Software'ini indir. Ücretsizdir. Burada sistem diagnostiğinde istediğin bir çok değeri alırsın. Eğer oda olmaz ise daha basit bir yöntem ile CAREL EXV Selection programını indir. Bu program sana görsel olarakta yardımcı olur.
Kolay gelsin...

kardeşim sen soğutmacı yada klimacı değilsin anlaşılan,ne biçim soru bu?

Arkadaşlar R410 gazının kaynama ve buharlaşma derecelerini bilen varsa yardımcı olabilimi?? bir de tam olarak istediğim komprasörden çıkış sıcaklığından emiş sıcaklığına kadar izlediği bu yolda ki değişim dereceleri hakkında bilgisi olan arkadaşlarımdan yardım istiyorum şimdiden teşekkürler.

R410 soğutucu akışkanı R32 ile r125 akışkanlarının karışımı ile elde edilmektedir. 1,013bar altında kaynama derecesi -52,2 derecedir. 25 derece sıcaklığındaki kaynama basıncı ise 16,40 bar civarındadır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri