Rüzgar enerjisi üretmek için a dan z ye !...

Mıknatıs dizilimi sayın wolf-4503'ün dediği gibi, bir sıra N bir sıra S olmalı. Sıra sayısı çift sayı olmalı. Eğer tek sayı olursa bir yerde N N veya S S kutupları yanyana gelir. Bu sıra sayısı aslında statorun oyuk sayısı ile orantılıdır. 24 oyuklu da 8 sıra, 36 oyukluda 12 sıra olmalı.
Bir de şunu unutmayın, 3 fazlı asenkron motorun bobin sarım şekli elektrik üretmek için uygun değildir. Hem tel kesiti incedir hem de sarım şekli uygun değildir. Mevcut telleri söküp, yeniden alternatör şeklinde sarılması gerekir. Şayet siz saramazsanız bobinajcıya götürün ve araba şarj dinamosu şeklinde sardırın.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
şef teşekkür ederim yarın bunu deneyeceğim olmadı statoru bobinajcıya vereceğim, ayrıca forumda yazdıklarıma erişemiyorum henüz yeniyim ve forumda harika ve çok geniş kusura bakmayın atladığımdn değil bulamadığımdan :)

sayın wolf-4503 teşekkür ederim aynen uygulayacağım stator 26 sincap kafesi var

şef teşekkür ederim yarın bunu deneyeceğim olmadı statoru bobinajcıya vereceğim, ayrıca forumda yazdıklarıma erişemiyorum henüz yeniyim ve forumda harika ve çok geniş kusura bakmayın atladığımdn değil bulamadığımdan :)
Yeni açtığım "RÜZGAR TÜRBİNİ İÇİN ALTERNATÖR YAPIMI " başlıklı konuyu takip edebilirsiniz. Paylaşımları buradan yapmaya devam edeceğim.

Slm bende rüzgar enerji kanat ve kasasını 3d printer dan çıkartacağım motoru dışarıdan temin edeceğim hesaplarıma rağmen epey bir masraflarım düşüyor. 300 küsür liralık iyi motorlar var hacim sel olarak daha az yer kaplıyor önceliğim printerın harcamış oldugu enerjiyi sıfıra düşürmek. Ayrıca dışarı atılan her pet şişe benim için servet değerinde minik injeksiyon makinemi yapıp filamente çeviriyorum maliyet sıfır hem doğa korunacak hemde geri dönüşüm için katkı olacak.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri