Röleyi saatte bir tetiklemek istiyorum

halil usta

Üye
Arkadaşlar, bir röleyi saat başı tetikleyen bir devreye ihtiyacım var. 555 entegresiyle bunu yapabilirmiyim, yapabilirsem devrede hangi değerde kondansatör kullanmalıyım? veya daha basit bir yolla bu işlemi nasıl yapabilirim? Cevaplarınız için, şimdiden teşekkür ederim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Devreyi yaptım, 555 li timer devresinde, R1=50K R2=2,3M C1=2200uF kullandım. Bir saatte bir tetikleme yapıyor. Belki benim gibi arayanlar vardır, o yüzden, kendi soruma cevap yazdım. Bilenler için çok basit bir şeydi, malesef cevap alamadım.

Son düzenleme:
merhaba yazını yenı gordum 555 ıle yapılır fakat stabıl olmaz örnek 60 dk yerıne 57 dk veya 65 dk olarak çalışabılır bunu daha stabıl yapmak için tek bır entegre cd4060 12bit sayıcı entegre bununla 5-6 saat ta bır devrenı çalıştırabılırsın

Devreyi yaptım, 555 li timer devresinde, R1=50K R2=2,3M C1=2200uF kullandım. Bir saatte bir tetikleme yapıyor. Belki benim gibi arayanlar vardır, o yüzden, kendi soruma cevap yazdım. Bilenler için çok basit bir şeydi, malesef cevap alamadım.

Cevabın için teşekkür ederim. Kullanacağım yerde çok stabil olması gerekmiyor, bu devre saatte sadece 3 sanise geri kalıyor, bununda önemi yok benim için.Tekrar teşekkür ederim ilgin için.

Hocam kendi soruya cevap iyiymiş, 555 mantıklı ve basit bir çözüm.Kolaylıklar

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri