Röle sorunu

Deneme board besleme yolları ortadan
birleşik değil. Bunu kontrol ediniz.

Gaz sensörleri icin USB gücü yetmez. USB den alıyorsa gücü voltaj düşüyordur. Gaz sensörlerini söküp deneyin

Deneme board besleme yolları ortadan
birleşik değil. Bunu kontrol ediniz.
Teşekkürler. Kontrol edip boardun diğer tarafına taşıdım ama hala sorunum çözülmedi
Gaz sensörleri icin USB gücü yetmez. USB den alıyorsa gücü voltaj düşüyordur. Gaz sensörlerini söküp deneyin
Gaz sensorlerini arduino dan gelen 5v ile besliyorum. Belki güç azalmasi olmuştur diye sensorumun biriki çıkarıp denedim ancak yine olmadı

Merhaba.

Asagidaki resimdeki baglantinizi gorebilir miyim. On tarafindan cekebilir misiniz? Hangi jumper pinlerine ne bagladiginizi yazar misiniz? Bir kagida cizseniz de olur. Ama resim onemli. Pinleri ve onundeki yazilari okuyabilecegimiz sekilde lutfen. Sanki yanlis baglanti var burada. 5 volt ve sinyal pinleri yanlis yerde.

Screenshot_20201213-124234.png

Evet, bildigin öylesine sacmasapan bağlanmış. Jumper hatalı yerde, vcc ile input jumperlanmis, roleye vcc verilmemiş çünkü jumper ters tarafta. Röle çıkışı telleri yanlış. Telin biri bir rolede diğeri öbür rölede.

Merhaba.

Asagidaki resimdeki baglantinizi gorebilir miyim. On tarafindan cekebilir misiniz? Hangi jumper pinlerine ne bagladiginizi yazar misiniz? Bir kagida cizseniz de olur. Ama resim onemli. Pinleri ve onundeki yazilari okuyabilecegimiz sekilde lutfen. Sanki yanlis baglanti var burada. 5 volt ve sinyal pinleri yanlis yerde.

Ekli dosyayı görüntüle 69399ikinci sıradaki Vcc pinini breadbordda + uca, onun yanında gnd pinini breadbordda- ye ve yan taraftaki input1 girişini arduinomun 6 nolu digital pinine bağladım

Ekli dosyalar

• IMG_20201213_131039.jpg
    IMG_20201213_131039.jpg
    252.9 KB · Görüntüleme: 9
  • IMG_20201213_131112.jpg
    IMG_20201213_131112.jpg
    231.4 KB · Görüntüleme: 10
Jdvcc-vcc arasi jumper takılacak. Pozitif vcc diğer taraftan verilecek. O jumper nedir hiç mi dikkat etmedin, paylaştığın resimlerde jumperin takılı olması gereken yer belli.

Simdi ,

Sagdaki vcc ile gnd ye dogru yonde beslemenizden vcc gnd vermeniz lazim.

Yada sol taraftaki vcc gnd yi sag tarafa tasiyin sonra en sol iki pine jumper takin.

Burada amac arada optokuplor var. Eger solda jumper kullanirsaniz optik izolasyon olmadan ayni besleme ile roleleriniz calisir. Yok ben optik izolasyon istiyorum derseniz sol terminale baska bir kaynaktan gerilim vermeniz gerekiyor.

Sizin sorununuz bu baglanti hatasi. Olacak bu is.

Simdi ,

Sagdaki vcc ile gnd ye dogru yonde beslemenizden vcc gnd vermeniz lazim.

Yada sol taraftaki vcc gnd yi sag tarafa tasiyin sonra en sol iki pine jumper takin.

Burada amac arada optokuplor var. Eger solda jumper kullanirsaniz optik izolasyon olmadan ayni besleme ile roleleriniz calisir. Yok ben optik izolasyon istiyorum derseniz sol terminale baska bir kaynaktan gerilim vermeniz gerekiyor.

Sizin sorununuz bu baglanti hatasi. Olacak b

Öncelikle çok teşekkür ederim.Ben sadece rölenin 1 kanalını kullanacağım zaten başka herhangi bir eleman için röle kullanmayacağım sadece vantilatör için.
Fotograftakinin ters tarafındaki vcc ve gnd yi kullanmam lazım dediginizden anladığım kadarıyla. Başka ne yapmalıyım?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Solda jumper olan pinlere hiçbir kablo girmeyecek.

Sağda GND ve VCC senin arduino beslemesini aldığın 5 volt ve gnd bağlantıları girecek.

En son in1 e de arduinonun dijital çıkışından gelen kablon bağlanacak.

Sadece 3 kablo bağlayacaksınız. Sol terminalde jumper olacak.

Hadi çalıştırın artık meraktan öldük ışıkları görmek istiyoruz.:D

2-kanal-5v-role-karti-optokuplor-entegre-bcbe.jpg

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri