Röle Seçimi Hakkında Yardım

SoruSorma

Üye
Merhaba Arkadaslar Ben Bir Kompanzasyon Rölesi Alacagım Fakat Seçim Yapamadım Bilgisi Olan Arkadaslar Yardımcı Olabilirmi

Tavsiye Ettiginiz Markalar Varsa İyi Olur

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Kullanılacağı tesise göre ...Gücün çok hızlı değiştiği ve dengesiz yüklenme sorunu olan REAKTİF VE KAPASİTİF SAYAÇ kullanılan tesiste;
KAEL VARKOMBİ
İNTER 3 FAZLI
ENTES RG 3T
Dengesiz yük sorunu ve ani güç değişimi yoksaSADECE REAKTİF sayaç kullanılıyorsa;
İNTER RKR-1T12C Hi-TECH
KAEL VARKO 112-108-106
ENTES RG T SERİSİ
SAYPORT SRPC 12
KANDEMİRLER KRG12T
KARACA KRG Serisi
GEMTA GK-21XX
FEDERAL EASYVAR
Armes kbr b12
........... kullanılabilir.

http://groups.google.com.tr/group/kompanzasyon?hl=tr

Benim Kullanıcagım Sistemde Genelde Monofaze Cihazlar var ve 3 tane

Monofaze 18 btu Klima Var

röle kullanacagın işletme küçük bir yer ise Entes RG T 8 Bu Konu İçin Profesyonel

Arkadaşım, Reaktif güç kontrol röleleri bir faz'a göre işlem yaparlar fakat devreye aldıkları kondansatörler üçgen bağlıdır. Sistem simetrik çalışıyorsa yani her faza bağlı yük miktarı aynı ise klasik kompanzasyon yapılabilir. Senin dediğin abonede kapasitif değer okunmuyorsa, Sabit kompanzasyon yap gitsin.
Not: Klimalar kaale alınmıyacak kadar az endüktif yük çekerler. Kompanze etmeye gerek yok.

varlocig kullan dostum sen bunlara bakma hertürlü ayarı oturtursun kapasıtıf ınduktıf fark etmez,bır kere tak ardına bakma,yok kafası karıstı yok cok alarm verdı devre dısı kaldı yok unut.tabii bu benım sahsı gorusum.saygı duyarım.

Güzelim meslek sen gibiler yüzünde bu hale geldi zaten.
Utanmadan birde yazıyosun yaaa

arkadaslar isterseniz ben kullanılan cihazları yazayım nasıl olsa cezaya girdi kompanzasyon daha 15 20 gun surem var takmak için

o zaman kesinlikle krk zerovar alıp p3 programında kullanacaksın kesin başarı sağlarsın...

Arkadaşlar Şu an piyasada dengesiz yükler için üretilmiş monofaze kompanzasyon yapan, her fazı ayrı ayrı değerlendiren röleler var.Yanlız monofaze kondansatör kullanmanız gerekiyor.Bu da biraz pahalı.
İyi çalışmalar

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri