Röle mühürlemesi yardım

siz beni yanlış anladınız benim amacım plc yaptığım mühürlemelerin gerçekte nasıl kurulduğu . Hiç bi üniversitede bu tarz eğitim yok . Ayrıca mühendislik okuyunca herşeyi öğretiyorlar gözüyle bakmayı bırakın . Ben sana arduinodan çoğu mühendisin yapamıcağı şeyi yaparım ama benim amacım fabrika ortamında kullanılan 24v dc kulamı kendim uygulayarak öğrenmek istemem.
Tekrar ediyorum. Bu sizin eksikliğiniz değil... Ülkemizdeki içler acısı eğitim sisteminin yansımasıdır...
Evet okulda pratik her şeyi öğrenemezsiniz. Ama Projede gördüğünüz A1-A2 terminallerine enerji verince çekeceğinide öğretmeliydiler.
Sanırım EML çııkışlı değilsiniz... Bu ucube sistemin bir garabetide o zaten. EML okuyan Mühendisliği kazanamıyor.
Sizin hiç mi Suçunuz yok...?
VAR...!
Kim dedi Size Mühendislik okuyun diye... Gitseydiniz İmamhatip'e Al sana meslek, Günde 5 öğün ibadet 5.000 TL maaş... Atama derdi de yok nasılsa Habire cami yapıyoruz.. Bizim Köyde vakit namazına (öğlen, ikindi, akşam) 3-4 kişi gidiyor..... 2 Cami var.
NOT: Yanlış anlaşılmasın Elhamdülillah Müslümanım ve Herkesin İnancına Saygım var. Ama Din tacirlerinin oyuncağı değilim....

Son düzenleme:
Tekrar ediyorum. Bu sizin eksikliğiniz değil... Ülkemizdeki içler acısı eğitim sisteminin yansımasıdır...
Evet okulda pratik her şeyi öğrenemezsiniz. Ama Projede gördüğünüz A1-A2 terminallerine enerji verince çekeceğinide öğretmeliydiler.
Sanırım EML çııkışlı değilsiniz... Bu ucube sistemin bir garabetide o zaten. EML okuyan Mühendisliği kazanamıyor.
Sizin hiç mi Suçunuz yok...?
VAR...!
Kim dedi Size Mühendislik okuyun diye... Gitseydiniz İmamhatip'e Al sana meslek, Günde 5 öğün ibadet 5.000 TL maaş... Atama derdi de yok nasılsa Habire cami yapıyoruz.. Bizim Köyde vakit namazına (öğlen, ikindi, akşam) 3-4 kişi gidiyor..... 2 Cami var.
NOT: Yanlış anlaşılmasın Elhamdülillah Müslümanım ve Herkesin İnancına Saygım var. Ama Din tacirlerinin oyuncağı değilim....
yav hayatımda gördüğüm en saçma yorum kardeşim ben sana röle nasıl çektirilir derken a1 a2 ver çektir muhhabeti değil.bir röleyi buton la mühürleme mantığını sordum en kolay yoldan mantığını anlayıp bir bariyer sistemine gerektiğinde entegre edip çalışma şeklini değiştirmek için.bu kadar biliyodunuz da niye açıklayıcı bir yorum yapamadınız ben düz lise çıkışlıyım ağırlıklı üniversitede elektronik seçtim ama bu plc muhurleme yap desen tillahını yaparım sana benim amacım bunun otomatik kumandada nasıl yapıldığı.benim bunu da bilmeme gerek yok sadece kendim öğrenmek istedimden uğraşıyorum.Bu arada kimse anasının karnında yada mühendisşlik okuyup mühendis olmuyor tecrübe ederek oluyor yani ne okudun ne için uğraştın önemlidir...

İyi günler arkdaşlar. Elimde alttaki resimdeki gibi röle yatağı var ve röle çektirmek istiyorum ama daha önce hiç yapmadım . Nasıl yapabilirim ve röle yatağı üzerindeki bağlantı şeması nasıl okunur
Sevgili kardeşim bu sorunuzdan Mühürlemeyi sorduğunuzu anlayamayacak kadar saçma-sapan bir adamım idare ediverin...
Evet bunları bilmek zorunda değilsiniz... Size arduino yeter...
Bu arada Ben Mühendis değilim... Sürç-i Lisan Ettimse Affola...

Bu da Efsane Mühürleme : ))

Ekli dosyalar

• Resim_1389005958.jpg
    Resim_1389005958.jpg
    74.8 KB · Görüntüleme: 35
Arkadaşlar tartışmaya gerek yok. Bizler bildiklerimizi paylaşalım ve bilmeyen arkadaşlarımıza meslektaşlarımıza yardımcı olalım. Bazen bizlerde çok basit şeyleri bilemeyebiliyoruz yada unutmuş oluyoruz.

Rölede mühürleme olayı kontaktörle aynıdır. Eski bir paylaşımım aşağıda;

Kontaktör.jpg

Sevgili kardeşim bu sorunuzdan Mühürlemeyi sorduğunuzu anlayamayacak kadar saçma-sapan bir adamım idare ediverin...
Evet bunları bilmek zorunda değilsiniz... Size arduino yeter...
Bu arada Ben Mühendis değilim... Sürç-i Lisan Ettimse Affola...
benim amacım kırmak felan değil yanlış anlaşıldıysam kusura bakmayın.Sadece o yorumda keşke mühendislik okucana git imam hatip oku demene kızdım.herşey tecrübeyle oluyor mühendislik bitirince mühendis olunmuyor onu anlatmak istedim.

benim amacım kırmak felan değil yanlış anlaşıldıysam kusura bakmayın.Sadece o yorumda keşke mühendislik okucana git imam hatip oku demene kızdım.herşey tecrübeyle oluyor mühendislik bitirince mühendis olunmuyor onu anlatmak istedim.
Sorun değil kardeşim.
Lakin yanlış anlamışsınız. Benim lafım Sizin Mühendislik okumanıza değil. Ülkenin eğitim sistemine idi...

Sorun değil kardeşim.
Lakin yanlış anlamışsınız. Benim lafım Sizin Mühendislik okumanıza değil. Ülkenin eğitim sistemine idi...
ülkede eğitim yok ki kitapları ezberlet sürekli , uygulama 0 iş hayatına hazırlama 0 o yüzden şuan yeni mezun mühendisler iş bulamıyor . Adam yetiştirmek üzere alım yapcam yazıyor bi ton özellik arıyor siz düşünün gerisini.

ekteki röle yatağı ve anahtar ile bir röle mühürlemek istiyorum ama bağlantısını nasıl yapmam gerekir bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.(birde yapılan bağlantı da ne nereye nasıl ve nicin bağlanır açıkça yazarsanız sevinirim).

Ekli dosyalar

• IMG_4797.JPG
    IMG_4797.JPG
    487.5 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG_4825.JPG
    IMG_4825.JPG
    435.7 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_4826.JPG
    IMG_4826.JPG
    255.8 KB · Görüntüleme: 26
11 VE 14 Rölenin no kontaklarını kullanarak röleyi mühürledik.
Elinizdeki röle 24vdc ile çalışıyor direk 220v veremezsiniz.
Usta biliyorum 24 DV ile çalıştığını ama kablo bağlantılarını anlamadım 24 dcnin + ucunu önce nc kısmından geçirip sonra çıkışından alıp no kontağınamı vercem ve röle yatağında nelere gircem

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri