Röle mühürlemesi yardım

İyi günler arkdaşlar. Elimde alttaki resimdeki gibi röle yatağı var ve röle çektirmek istiyorum ama daha önce hiç yapmadım . Nasıl yapabilirim ve röle yatağı üzerindeki bağlantı şeması nasıl okunur

Ekli dosyalar

• 20252EF3-9FE0-4330-9088-3C5492D4E20D.jpeg
    20252EF3-9FE0-4330-9088-3C5492D4E20D.jpeg
    487.5 KB · Görüntüleme: 71
kolay gelsin elektrik işiyle mi ugraşıyorsun?
Evet. Yeni mezun elektrik elektronik mühendisiyim ağırlıklı elektronik gördüm için elektrik kısmında eksiklerimi kapatmaya çalışıyorum.

Evet. Yeni mezun elektrik elektronik mühendisiyim ağırlıklı elektronik gördüm için elektrik kısmında eksiklerimi kapatmaya çalışıyorum.
kontaktör ve bu tarz schrack rölelerde a1-a2 röleni çektirmek için uygulanan gerilimdir röleye göre 24v veya 220 voltta olabilir diger çıkışlarda açık ve kapalı kontakları ifade eder ölçü aleti ile ölçmek gerekir röle çekince konum değiştirir.

kontaktör ve bu tarz schrack rölelerde a1-a2 röleni çektirmek için uygulanan gerilimdir röleye göre 24v veya 220 voltta olabilir diger çıkışlarda açık ve kapalı kontakları ifade eder ölçü aleti ile ölçmek gerekir röle çekince konum değiştirir.
kontaktır olmadan basit bir butonla ve 24 de güç kaynağı ile devre kurup çalışma mantığını anlama şansım yok mu?

kontaktır olmadan basit bir butonla ve 24 de güç kaynağı ile devre kurup çalışma mantığını anlama şansım yok mu?
A1 ve A2 uçlarına 24 Volt verdiğinde çekecektir. Nasıl istersen öyle ver.
*** Röle çektirmek için "Kontaktör" kullanılmaz (istenirse kullanılabilir tabi).

ÜZÜLEREK GÖRÜYORUZ Kİ; BU SORUYU MEZUN BİR MÜHENDİS ARKADAŞ SORUYOR.
LÜTFEN YANLIŞ ANLAMAYIN...
BU SİZİN DEĞİL..
EĞİTİM SİSTEMİMİZİN İÇİNE DÜŞTÜĞÜ DURUMU GÖSTERİYOR...

*** Röle çektirmek için "Kontaktör" kullanılmaz (istenirse kullanılabilir tabi).

BU SİZİN DEĞİL..
Bende bir elektrik mühendisi olarak şunu söyleyeyim üniversitelerimiz malesef pratik anlamda öğrenciyi körleştiren teorik olarak da bilgiye boğan hantal bir yapıda . Teknik lise ve endüstri meslek lisesinde aldığım 4 yıllık mesleki eğitimi asla üniversite eğitimine değişmem . Hazır gaza gelmişken biraz daha saydırayım . Bütün şehirlerimize sayısı neredeyse sayılamıyacak çoklukta üniversite açılıyor . Üniversite açmakla ne eğitimin kalitesi artıyor ne de mezunların yeterliliği . Piyasa dahi bu kadar mezunu kaldırabilecek kadar aktif ve üretime dönük değil . Üniversite sayısının bence azalması ; daha az ama çok nitelikli eğitmen kadro ile çok kaliteli mezunlar vermeliyiz . Üniversiteye girmek de bitirmekte çok zor olmalı ama malesef şu an eşeği üniversitenin kapısından soksanız bir şekilde mezun olarak çıkar .

BU SİZİN DEĞİL..
siz beni yanlış anladınız benim amacım plc yaptığım mühürlemelerin gerçekte nasıl kurulduğu . Hiç bi üniversitede bu tarz eğitim yok . Ayrıca mühendislik okuyunca herşeyi öğretiyorlar gözüyle bakmayı bırakın . Ben sana arduinodan çoğu mühendisin yapamıcağı şeyi yaparım ama benim amacım fabrika ortamında kullanılan 24v dc kulamı kendim uygulayarak öğrenmek istemem.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri