Röle ile Çift Yönlü 12 V DC Motor Sürme

Lutfen bilgisi olan bana yardim etsin.elimde iki adet cift kontakli role
iki tane micro sivic
Bir 1N4001 diyot
Bir tanede start tusu var.paylastigim şemanin aynisini yapacam bir turlu yapamadim.sizden ricam role ayaklarini nasil baglanacak

Yapamıyorsan bir elektrikçiye götür şemaya göre bağlasın.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
11 pimli röle ile daha basit yaparsın 2 adet soket ile beraer al yardımcı olalım yada bir elektrikciye yaptırabilirsin. bu işler o kadar basit değil elektrikten anlamıyorsanız cok sorun yaşarsınız

Son düzenleme:
Şema daki 11 pinli röle mi

Şema daki 11 pinli röle mi
11 pimli röle ile daha basit yaparsın 2 adet soket ile beraer al yardımcı olalım yada bir elektrikciye yaptırabilirsin. bu işler o kadar basit değil elektrikten anlamıyorsanız cok sorun yaşarsınız
Abicim yapmasina yaptim.cift kontakli role ile bir yone calistirdim.ama diger yone calismiyor.kisa devre oluyor.mahallede 1 elektirikciye sordum yapamam dedi.3 tanede elektronikci dukkaninada gittim.yapamayiz dedi.sizden ricam abicim son yolladigim role sekillerine bakip nasil baglanacaklarini cizermizsin.sadece rölelerin ayaklarini nasil baglanmasini bilsem yapacam.yanyana roleleri birlestirdim.bobin ayaklarini ic kisimdakilerini birlestirdim dis daki ayaklarina arti eksi verdim mi.role tetik atiyor.sizden ricam abicim.role ayaklarini nasil baglanacagini bir sema seklinde cizip paylasirmisiniz.lutfen abi
Simdiden tesekkurler

Hangi ayağa vermişim eksiyi.Ayrıca fotoğrafın kenarında yazan açıklamaları okudun mu?Uçları tespit ettin mi?

Sizin cizdiginiz sekilde yaptim olmadi.

Beyler ustalar sizden yardim bekliyorum.semadaki cizimi daha anlasilir sekilde nasil baglanacak biri izah edebilir mi.lutfen Allah rizasi icin konuya el atiniz.bilgisi olan yardimini bekliyorum

Şemada bağlantıların nasıl yapılacağı gayet açık. Muallakta bir konu yok. devrede kullanılan malzemeleri tanımıyor, pinlerini tesbit edemiyorsanız devreyi yapabilmenizin imkanı yok, malzemeleri tanıyan ve şema okumayı bilen bir elektronikçiye götürün yapsın.

Şemada bağlantıların nasıl yapılacağı gayet açık. Muallakta bir konu yok. devrede kullanılan malzemeleri tanımıyor, pinlerini tesbit edemiyorsanız devreyi yapabilmenizin imkanı yok, malzemeleri tanıyan ve şema okumayı bilen bir elektronikçiye götürün yapsın.

Efendim bilginiz varsa cizip yollarmisiniz

Efendim bilginiz varsa cizip yollarmisiniz

BİLGİNİZ VARSA NE DEMEK? BU ÇİZİM ZATEN @bolubeyi hocama ait.
Kendisine sonsuz teşekkürler ediyorum.
Şıkır şıkır çalışıyor.

Konuyu baştan sona incelerseniz, @Ahm101 'e defalarca yazarak yardımcı olmaya çalıştım, anlamadı.
Bir türlü anlatamadım.

Ne zaman ki, anlamadığı için yazmaktan yoruldum, bana forum dışında söylediği şey "SİZE BİR SORU SORDUM, YARDIMCI OLSAYDINIZ GEBERECEK MİYDİNİZ" oldu. Siz olsaydınız ne yapardınız ?

Konu hakkında daha ne kadar yazabilirdim ki? imkanım olsa Havya-lehim-pasta-kablo ne varsa alıp giderdim ama bu sözünden sonra çölün ortasında BİR BARDAK SU diye yalvarsa....

Ve artık konuyu takip etmekten vazgeçtim.

Şu an tesadüfen "Bakayım neler oluyor" derken, bana bir kaç gün önce forum haricinde yazarak
"YARDIM ETSEYDİNİZ GEBERECEK MİYDİNİZ diyen arkadaşın, şu anda yardım alabilmek için..
Neyse... .

"Allah hak eden kullarına hak ettiğini yaşatsın" dileklerimle, ALLAHA EMANET OLUNUZ.
@bolubeyi , @otomasyoncu58

@Ahm101 adlı forum üyesinin ÇALIŞMIYOR diye iddia ettiği devre simülasyonu için TIKLAYINIZ

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri