röle aranıyor

theglove

Üye
merhaba arkadaşlar. siteye ve otomasyon hayatına yeni başlayan birisi olarak umarım çok kötü bir soruyla açılışı yapmıyorumdur. kurulu bir devre üzerine ek yapmamız gerekiyor. şu anki devre de motorun ne kadar döneceğini bir sensör vasıtasıyla kontrol ediyoruz. ancak bu sensör başlangıcı ve bitişi belirlemeye yarıyor, 1 turun ardından belirli 2 farklı nokta arasını daha dönmesini istiyoruz. bu 2 noktayı fazladan 2 sensörle ayarlaycağız. ancak ilk dönüşü tamamlayıncaya kadar bu sensörler devre dışı kalmalı, yani ana sensör 2 defa sinyal yollayıncaya kadar yeniler çalışmamalı. benim istediğim, 2 sinyal aldıktan sonra diğer 2 sensörü aktif hale getirebilcek bir röle. sayıcı röle gibi birşey var mı acaba? (devre de kontaktör ve röle var)

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
kumanda devren hakkında biraz bilgi verirmisin. eğer plc kullanıyorsan işin kolay. aksi halde farklı bir sayıcı kullanarak ilk 2 sayım ile diğer sistemi engelleyebilirsin sanırım.

birde flaşör role kullanmayı dene tavsiye edebileceğim sm-9 flaşör role

bu devre de plc kullanılmamış, sadece kontaktörler ve rölelerle kontrol sağlanıyor. bu sayıcı rölesi de aklıma plc' deki counterlar'dan gelmişti ama karşılığı olup olmadığını merak ediyorum.

plc maliyeti yüksek olur akıllı röle kullanmanı tavsiye ederim:) içerisinde fazlaca counter var.

theglove ' Alıntı:
bu devre de plc kullanılmamış, sadece kontaktörler ve rölelerle kontrol sağlanıyor. bu sayıcı rölesi de aklıma plc' deki counterlar'dan gelmişti ama karşılığı olup olmadığını merak ediyorum.
hocam lutfen devrenızın cızımınıde koyarsanız sorunuzu semaylada desteklersenız sorunuza daha ıyı cozum onerılebılır dıye dusunuyorum

Çift set noktalı sayıcılarla işinizi görmeniz mümkünmü.Birinci set noktası çektikten sonra diğer sayıcalara enerji verirsiniz..

eays role kullan ufak bır prg ıle işi halledersın fiyatlarıda uygun

merhaba arkadaşlar. siteye ve otomasyon hayatına yeni başlayan birisi olarak umarım çok kötü bir soruyla açılışı yapmıyorumdur. kurulu bir devre üzerine ek yapmamız gerekiyor. şu anki devre de motorun ne kadar döneceğini bir sensör vasıtasıyla kontrol ediyoruz. ancak bu sensör başlangıcı ve bitişi belirlemeye yarıyor, 1 turun ardından belirli 2 farklı nokta arasını daha dönmesini istiyoruz. bu 2 noktayı fazladan 2 sensörle ayarlaycağız. ancak ilk dönüşü tamamlayıncaya kadar bu sensörler devre dışı kalmalı, yani ana sensör 2 defa sinyal yollayıncaya kadar yeniler çalışmamalı. benim istediğim, 2 sinyal aldıktan sonra diğer 2 sensörü aktif hale getirebilcek bir röle. sayıcı röle gibi birşey var mı acaba? (devre de kontaktör ve röle var)

çalışan sistemin çizimini eklersen yardımcı olmaya çalışırız.

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri