QLine oto amfi

seytan42

Üye
Merhaba arkadaşlar sitede yeniyim aracımda kullandığım QLine 140.4 anfin arızalandı iki kanaldan aynı seviye ses geliyor ama diğer iki kanaldan yok denecek kadar düşük ses var hiç tamir görmedi elektronikciler çıkış yada sürücü yanmıştır dediler resimde sürücü hangi parçalar çıkışları biliyorum ama sürücü hangi parçalar bilmiyorum ve arıza muhtemel bu çıkış ve sürücüdenmidir? Veya ses giriş yerinden olwbilirmi yardımcı Olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• IMG_20190815_204049.jpg
    IMG_20190815_204049.jpg
    617 KB · Görüntüleme: 20
Masallah bu nedir arkadas siz arabada dugun orkestra isleri filanmi yapiyorsunuz? :D:) isin espirisi ama o kadar transistor yada mosfet gorunce bu kadar gucle neler olacagini hayal edemeden yapamadim.

Surucu ve cikis dedikleri bir parça degil. Sol ve sagda bulunan aluminyum vidali metallerin altlarindaki 3 bacakli parcalardan bahsediyorlar.

Onların deyisi ile suruculer alttan sayarsaniz ilk 4 satırdaki parcalar.

Onlarin deyisi ile cikislar ise ustten 4 satir metal aluminyum altindaki parcalar oluyor.

Masallah bu nedir arkadas siz arabada dugun orkestra isleri filanmi yapiyorsunuz? :D:) isin espirisi ama o kadar transistor yada mosfet gorunce bu kadar gucle neler olacagini hayal edemeden yapamadim.

Surucu ve cikis dedikleri bir parça degil. Sol ve sagda bulunan aluminyum vidali metallerin altlarindaki 3 bacakli parcalardan bahsediyorlar.

Onların deyisi ile suruculer alttan sayarsaniz ilk 4 satırdaki parcalar.

Onlarin deyisi ile cikislar ise ustten 4 satir metal aluminyum altindaki parcalar oluyor.
Anladım kardeşim :) yani ne yapmam lazım çıkış yada sürücü yanık olsa hiç ses gelmez mi ses var ama çok çok düşük değiştireyim mi hepsini?

Bu tur amplifikatorler iki kattan olusur. Adim adim ilerlemek lazim.

1. Kademe step up converter dedigimiz 12 voltu 2x 50 volt gibi yuksek voltaja ceviren voltaj yukseltme devresi. Ikinci devre ise anfi devresi.

Once yukseltici devre duzgun calisiyormu olcu aleti ile olculecek sonra anfi devresi kontrol edilecek.

Enerjisiz iken once mosfet ve transistorler kisa devre kontrolu yapılacak. Adim adim ilerlemek lazim yani.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri