Pwm sinyali dc motoru döndürmüyor. Yardım lütfen?

Bu kapali iken motor calisma olayina transistor yada mosfetin gate / base ucuna sase ile araya bir direnc atip denermisin. Yani sinyal gelmediginde tetikleme ucu sase potansiyeline cekilsin.
Aynısını denedim. Ama sıkıntı şu ki pıc güç almaya başlar başlamaz çıkışı high yapıyor. Ta ki kumanda devreye girene kadar. Hani mosfet sadece olmasi gerektiği gibi Gate ucuna 5v geldiği için çıkış veriyor ama sonrasinda takılı kalıyor. Gate pinini çıkarıyorum ama mosfet hala aktif. Tekrar takip da kumandayı açınca tak diye duruyor.bunun için kumandadan gelen sinyali daha yüksek bir aralığa çekmeyi düşünüyorum . Belki de sinyal değeri düşük olduğu için parazitten etkileniyordur. Ama şu anda hala kesin bir çözüm bulabilmis değilim :/

Pull down direnci eklenmiyor mu? Bir de yazılımdan çıkışların kapalı olması sağlanıyordu ama konuya tam hakim değilim.

@ghostmanzero PIC16F877A daha kararlı çalışacağını düşünüyorum. Bahsettiğiniz şeylerin Syntax' ta olmaması gerekir. Ayrıca tüm aksiliklerin de sizi bulması enteresan olmuş :)

Forum istatistikleri

Konular
128,099
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri