Pwm çıkışlı bir sensörün PLC ile bağlantısı

murat_mb

Üye
selamlar.
PWM çıkış veren bir manyetik takip sensörüm var (Roboteq MGS1600GY). Sensörün PWM çıkışını, S7 1200 1212C DC/DC/RLY de High speed counter (HSC INPUT) ya da analog input olarak işleyebilir miyim?
bilen varsa acil yardım rica ediyorum.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Sensörün pwm çıkışı olduğuna göre hsc girişlerden okumaman için hiçbir neden görmüyorum ancak s7-1200 cpu üzerindeki hsc' max 100khz diye biliyorum eğr sensör 100kz'den daya hızlı pwm üretirse muhtemelen sıkıntı yaşarsın ve sönsürün ne tip darbe ürettiği önemli.

Sensörün pwm çıkışı olduğuna göre hsc girişlerden okumaman için hiçbir neden görmüyorum ancak s7-1200 cpu üzerindeki hsc' max 100khz diye biliyorum eğr sensör 100kz'den daya hızlı pwm üretirse muhtemelen sıkıntı yaşarsın ve sönsürün ne tip darbe ürettiği önemli.
Hsc girişi için 2 input kullanılması gerekmez mi? A kanalı B kanalı. Sensörün tek pwm çıkışı var. Bunu program içimde nasıl yönetebilirim.

AliExpress'den bir pwm 0-10V dönüştürücü al, en güzeli...

Hsc girişi için 2 input kullanılması gerekmez mi? A kanalı B kanalı. Sensörün tek pwm çıkışı var. Bunu program içimde nasıl yönetebilirim.
Bu bir encoder değil ki a, b olsun. tek kanal frekans okuyup sensörün konumu hakkına bilgi alacaksın, daha fazla detay için sensörün kullanıcı el kitabını okumalısın.

analog input olarak işleyebilirsin. eğer kararsızlık yaşarsan şase ile pwm çıkış ucu arasına 10 nF kapasite eklersin
selamlar.
PWM çıkış veren bir manyetik takip sensörüm var (Roboteq MGS1600GY). Sensörün PWM çıkışını, S7 1200 1212C DC/DC/RLY de High speed counter (HSC INPUT) ya da analog input olarak işleyebilir miyim?
bilen varsa acil yardım rica ediyorum.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri