Pw85 ups arızası

Emir_Ali

Üye
Arkadaşlar elimdeki upsi fişe takıyorum akü şarj ışığı yanıyor ama düğmeye bastığımda kırmızı ışık yanıyor ve akü şarjına devam ediyor 220 çıkışı alamıyorum, fişten çekip düğmeye bastığımda akü devreye girip 220 çıkışı veriyor sorun nerde olabilir ?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Arkadaşlar elimdeki upsi fişe takıyorum akü şarj ışığı yanıyor ama düğmeye bastığımda kırmızı ışık yanıyor ve akü şarjına devam ediyor 220 çıkışı alamıyorum, fişten çekip düğmeye bastığımda akü devreye girip 220 çıkışı veriyor sorun nerde olabilir ?
Arada 220 volt çıkış vermesi inverter katınızda büyük ihtimal sorun olmadığını gösteriyor. Geriye doğru arıza aramak lazım. Elektronik kartların fotoğrafını atmanız mümkün mü?

UPS ler zaten Şebeke varken akuyu şarj eder. Siz cihaz açık konumdayken şebekeyi ayırdınız mı ups aküden beslenecektir.

Siz şebeke varken cihaz çıkış vermiyor ise şebeke ve ups yi ayıran röleleri kontrol etmenizi öneririm. Cihazı açarsanız muhtemelen 4 adet röle göreceksiniz. Rölelerden şebeke geçişini yapan röleniz yapışmış olabilir.

UPS ler zaten şebeke varken akuyu şarj eder. Siz cihaz açık konumdayken şebekeyi ayırdınız mı ups aküden beslenecektir.

Siz şebeke varken cihaz çıkış vermiyor ise şebeke ve ups yi ayıran röleleri kontrol etmenizi öneririm. Cihazı açarsanız muhtemelen 4 adet röle göreceksiniz. Rölelerden şebeke geçişini yapan röleniz yapışmış olabilir.
Röleleri kontrol ettim hepsi sağlam çalışıyor , devreden çıkarıp test ettim tekrar yerleştirdim sorun devam ediyor

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri