PV öncelikli sebeke baglantisi

Keskin50

Üye
Arkadaslar pv öncelikli sebeke baglantili Kollaktör cizimi sunuyorum bunu bir degerlendirebilirmisiniz.
Sistem PV den gelen enerjiyle devreye giriyor günes batimi ile pv kesiliyor sebeke devreye giriyor.

Ekli dosyalar

• PV ÖNCELIKLI.pdf
    99 KB · Görüntüleme: 15
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Fotosellide pek bir bilgim yok ama anladigim kadriyla gece yada gündüz hangi uclari kullanacaksniz ona göre bir baglanti secmeniz gerekiyor 1ve3 uclarini ,fakat kollaktörde A1 ve A2 bobin uclarina hangi güc calismasini istiyorsaniz ona göre atesliyor ve NC sayesinde devre aciliyor ve öncelikhangi uclarda ise o devreye giriyor,daha sonra pv devreden düserek NA kontakler devreye giriyor ve taki günes doguyup A1 ve A2 Bobin uclarina güc gelene kadar bu her defasinda böyle devam ediyor.Kesilme ms icinde oldugu icin kesilme olmuyor ..Fotosell de ise sensör bu görevi yapiyor Gece yada Gündüz secme olanagi veriyor,kesilme ve algilama gecikebilir,bir sekil yaptim ama Fotosellerin 1,e 3 uclarina güc verince ayni anda görevi yaparmi bilemiyorum.Sekilde yanlis bir baglanti olabilir bu konuda uzman arkadaslar hatayi duzeltir ise bizlerde ögrenmis oluruz..

Ekli dosyalar

• FOTOSEL.pdf
    109.7 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:
Dostum bu iki bağlantı ne mantıklı nede çalışabilir.

Bu şekilde bir bağlantı mümkün değil. Hiçbir kurala uymuyor.

Dostum bu iki bağlantı ne mantıklı nede çalışabilir.

Bu şekilde bir bağlantı mümkün değil. Hiçbir kurala uymuyor.
Sagol ustam fotosel hakkinda dedigim gibi bir bilgim yok ama Kollaktör ile olanda bir sorun yok denenmistir ede calisiyor,Fotosel gece ve gündüz baglantilari mümkün tabiki fotoselin pv ve sebeke icin uygunmudur degilmidir sizler daha iyi bilirsiniz

Fotosel,bazen,akşamı erken,sabahı geç :( getirebilir.En uygunu,astronomik röle
olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri