punto kaynaklı pil değişir mi?

Traş makinamın pilleri akmış.

Punto kaynaklı şarzlı pil takılı 2 adet. Değişimi nasıl olur?

sirkecide sadece pil satan yerler var punta kaynagıda yapıyorlar .tam adresleri elimde yok ama dogu hanın karşı sırasında han icinde idi benim bildigim .

sirkecide sadece pil satan yerler var punta kaynagıda yapıyorlar .tam adresleri elimde yok ama dogu hanın karşı sırasında han icinde idi benim bildigim .

Geç olsada cevap veriyim. 2 adet GP 2700 pil aldım. Pil yuvasına standart lehimledim.

Şu an traş makinesi çalışıyor. Isınma veya herhangi bir sorun yok.

Punto kaynak olmadan da oluyor demek.

Yorum yazan ustama teşekkürler. :)

şarjlı pillerin kutup başlarını ince zımpara ile kazıyımpüst kaplamasını kazıcaksın fazla ısıtmadan pili lehimliceksin

2 li 3lü olarak puntalı satılırlar tren vagonu gibi
yine 2 li 3 lü varilleri yan yana dizmişin gibi modelleride vardır puntalı şekilde

Şansın varmış. Şarjlı pillere lehim yaparken her zaman başarılı olunamıyor.

Geçmişte 200 kadar şarjlı pile lehim yapmam gerekti. Lehim sonrasında 10..20 kadarı arızalandı. Neden arızalandığını anlamak için pillerin içini açtığımda pile lehim yaptığım yüzeyin hemen altında plastik disk şeklinde izolator olduğunu gördüm. Lehimlemek için terminali ısıttığımda bu plastik izolatörün eriyip pil içinde kısa devre oluştuğunu olduğunu farkettim.

Eğer şarjlı pillere lehim yapacaksanız. Çok güçlü ve ucu çok temiz havya temin edin.

Lehimlenecek yüzeyleri temizleyin ve pastalayın. Ardından çok kısa süre içinde lehimleme işlemini yapıp lehimlenen yüzeyi derhal soğutun.

Pillerin kritik ısı değerleri 170 derecedir.
Havyaların lehimleri erite bilme ısısı 240 derecedir
Lehimleme esnasında pillerde patlama ,alev alma gibi olumsuzluklar yaşanır .

Sizin olumsuzluk yaşamamış olmanız başkalarınında yaşamayacagı anlamına gelmez .
pil patlamaları her zaman .hayati risk oluşturur

Karaköy Selanik pasajına girer girmez sağdaki ilk dükkan ve yine Karaköy'de Ömer Abed Han'ın arka tarafında şarjlı pil satan dükkanlar var. Bunlar pilleri satarken dilediniz özellikteki pilleri puntalayarak size sunarlar.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri