punta kaynak tezgahında kaçak akım rölesi

egemici

Üye
Arkadaşlar çalıştığım firmada punta kaynak makinelerinde 200KVA lık trafolar var bu tezgahların hepsinin topraklamaları münferit yapılmış yani tezgahların başında topraklama kazıkları çakılmış. Bu tezgahlara kaçak akım rölesi taktığımızda kaçak akım rölesi atıyor sürekli. Bunun nedeni nedir acaba ? elektrotlar tezgahın gövdesine temas ediyor haliyle. ben bu teması kessem parçayı kaynattığı esnada parça yine gövdeye temas ediyor aynı şey yani. Yardımcı olmanızı rica ediyorum arkadaşlar.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Makinaların zati kaçakları mutlaka olur.Öncelikle,pens tipi bir kaçak akım ölçü aleti ile bu rakamı tesbit etme-
ye çalışın.Bu rakam 30 mA den büyük ise,özel çözümler gerekir.

200 kVA büyük güç.30 mA KAR yetmez düşünüyorum.300 mA de taksanız, akım degerı 300-340 amperi taşımaz. Trodıal röle kullandıgınızı tahmın edıyorum. Herhalde tanımlamada hata oldu.

200 kVA büyük güç.30 mA KAR yetmez düşünüyorum.300 mA de taksanız, akım degerı 300-340 amperi taşımaz. Trodıal röle kullandıgınızı tahmın edıyorum. Herhalde tanımlamada hata oldu.

Haklısınız kaçak akım rölesinden kastım toroidal kaçak akım rolesiydi.

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri