Pt100

2 kabin var 2 side doğru gösteriyor ölçtüm ve başka pt100 ile değiştim. Sadece pt100 yeri yanlış makina eski. Yeride değiştirmek azıcık imkansız gibi. En kolayı plc ama setex marka başka firmalar müdahale edemiyor. Kablolar sağlam. Sıkıntı sadece plc de. Hatta 1. Kabinde valf için 24 voltu yardımcı plc kesik gönderiyor aç komutu 5 saniye kadar gelip kesiliyor kablolar sağlam. Bu sıkıntıyı göz ardı ettik ama. Sadece derece farkına takıldı müdür :)

onu dısarıdan hairici olarak yapacaksınız ozaman yanı ordakı sıcaklıgı harici bir ısı modulleri var onalrdan kullanarak ayarlarsınız

Teşekkürler cevaplarınız için. Tabi ki herzaman olduğu gibi patronlar para vermeden hem işim olsun istiyorlar hemde sistem orjinalliği bozulmasın. Mümkün olmadığını söyledim. Doğru analiz yapmışım tekrar teşekkürler

Kullandığınız pt 100 kaç kablolu?.3 kablolu pt100 ise bağlantı klamensi ile plc input modül arasındaki kablolarda karışıklık olmuş olabilir.

Pt100 e 3 kablo geliyor fakat 2 kablo bağlantısı var. Sağlamlığını ısı kontrol cihazı ile test ettim değerler güzel ve gerçek değerlerdi.

Trimpot deneyeceğim yarın sabah teşekkürler ilginiz için herkeze

Moderatör tarafında düzenlendi:
Devreden pt100 çıkarın ve yerine 100R direnç takın. Eğer sıcaklık 0 derece gösteriyorsa bir pt100 için direnç/sıcaklık tablosuna bakın. Buna göre bir potansiyometre kullanarak direnci 100R üzerine çıkartın ve tabloya uygun değerler alıp almadığınıza bakın. Eğer değerler uygunsa PT100 değiştirin. Değerler uygun değilse kalibrasyon şart.

Evet eksik değil gerçek sıcaklıktan 20 derece fazla görsün. Dirençleri bağladığımda eksik görecek diye düşünüyorum ama.. Yine de eminseniz deneyebilirim. Son olarak da evet alışverişini plc den yapıyor ısı kontrol cihazı ne yazık ki yok. Teşekkürler
arkadaşlar

bir soğutma kulesinin giriş çıkış sıcaklığı için pt100 kullanmaktayız ekstra bir otomasyon düşünüyoruz mevcut sistemde kullanılan pt100 lerden yeni otomasyon için sıcaklık bilgisi alabilirmiyiz aynı pt100 leri kullanabilirmiyiz tavsiyesi olan varmı acaba

bir pt100 den farklı yerlere iki bilgi alınabilinirmi acaba yardımcı olurmusunuz

aynı pt100 den başka bir yere sıcaklık bilgisi alabilirmiyiz arkadaşlar bilen varmı yardımcı olurmusunuz

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri