Pt100 ve Arduino

Konu Sah
agca17

agca17

├ťye
Kat─▒l─▒m
7 Mar 2019
Puanlar─▒
1
Ya┼č
23
Neden ki­čśů
Yani 15 metre yani 150 metrenin onda biri.
A├ž─▒kcas─▒ her sens├Âre arduino yerle┼čtirip bunlar─▒ slave yap─▒p nodemcu master ile toplama fikri akl─▒ma yatt─▒ biraz b├Âylece ileride hem ba┼čka sens├Ârler ekleyebilirim hem de uzaktan eri┼čim gibi f─▒rsatlar─▒m olabilir b├Âyle bir plan m├╝mk├╝nd├╝r de─čil mi?

FakirMaker

Payla┼č─▒mc─▒ ├╝ye
Kat─▒l─▒m
5 May 2009
Puanlar─▒
106
Tabi ki m├╝mk├╝n ve akla en yatk─▒n olan─▒ budur. Ben evin her odas─▒na bir s─▒cakl─▒k ve co2 sens├Âr├╝, buzdolab─▒na bir s─▒cakl─▒k sens├Âr├╝ ba─člad─▒m ve bunlar─▒n hepsi esp8266 ile ├žal─▒┼č─▒yor. Master olarak bir tane back-up bataryayla ├žal─▒┼čan bir esp32 var. Senelik 30 lira hosting ├╝creti vererek evi her daim uzaktan izleyebiliyorum. Hatta basit bir android yaz─▒l─▒m─▒ sayesinde dakikada bir evdeki sens├Ârleri otomatik kontrol edip limit d─▒┼č─▒ysa uyar─▒ alabiliyorum. Ben evi kabloya bo─čmamak i├žin aletleri wifi ile haberle┼čtirdim daha kararl─▒ ve wifi olmadan ├žal─▒┼čmas─▒ i├žin rs485 ve kablo yoluyla haberle┼čmek en mant─▒kl─▒s─▒d─▒r.

Konu Sah
agca17

agca17

├ťye
Kat─▒l─▒m
7 Mar 2019
Puanlar─▒
1
Ya┼č
23
Tabi ki m├╝mk├╝n ve akla en yatk─▒n olan─▒ budur. Ben evin her odas─▒na bir s─▒cakl─▒k ve co2 sens├Âr├╝, buzdolab─▒na bir s─▒cakl─▒k sens├Âr├╝ ba─člad─▒m ve bunlar─▒n hepsi esp8266 ile ├žal─▒┼č─▒yor. Master olarak bir tane back-up bataryayla ├žal─▒┼čan bir esp32 var. Senelik 30 lira hosting ├╝creti vererek evi her daim uzaktan izleyebiliyorum. Hatta basit bir android yaz─▒l─▒m─▒ sayesinde dakikada bir evdeki sens├Ârleri otomatik kontrol edip limit d─▒┼č─▒ysa uyar─▒ alabiliyorum. Ben evi kabloya bo─čmamak i├žin aletleri wifi ile haberle┼čtirdim daha kararl─▒ ve wifi olmadan ├žal─▒┼čmas─▒ i├žin rs485 ve kablo yoluyla haberle┼čmek en mant─▒kl─▒s─▒d─▒r.
Alan b├╝y├╝k oldugu i├žin malesef her yere wifi g├Ât├╝remem ama nodemcu'nun oldu─ču yere koyarsam hallolur san─▒r─▒m. Yard─▒m─▒n─▒z i├žin ├žok te┼čekk├╝r ederim.

muratmert4

Usta ├ťye
Kat─▒l─▒m
26 Eyl 2007
Puanlar─▒
156
Ya┼č
47
Merhaba arkada┼člar
Kapal─▒ bir yap─▒n─▒n birka├ž noktas─▒n─▒n s─▒cakl─▒─č─▒n─▒ ├Âl├žmek istiyorum. Arduino ile max31865 ve 3 kablolu pt100 sens├Âr kullanarak sa─čl─▒kl─▒ ├Âl├ž├╝mler yapabilir miyim? En uzak noktan─▒n kablo uzunlu─ču yakla┼č─▒k 150 metre civar─▒nda oluyor.
Datasheetine de ┼čematik yap─▒s─▒na bak─▒nca ├╝r├╝n 3 kablo ├╝zerinden kablo direncini tolere edilecek ┼čekilde tasarlanm─▒┼č. ├ž├╝nki ├╝zerinde sens├Âr i├žin ak─▒m kayna─č─▒ bulunmakta. Bu da sens├Âr├╝n├╝zde o mesafeden rahat├ža kullanabilirsiniz anlam─▒na geliyor.

Konu Sah
agca17

agca17

├ťye
Kat─▒l─▒m
7 Mar 2019
Puanlar─▒
1
Ya┼č
23
Datasheetine de ┼čematik yap─▒s─▒na bak─▒nca ├╝r├╝n 3 kablo ├╝zerinden kablo direncini tolere edilecek ┼čekilde tasarlanm─▒┼č. ├ž├╝nki ├╝zerinde sens├Âr i├žin ak─▒m kayna─č─▒ bulunmakta. Bu da sens├Âr├╝n├╝zde o mesafeden rahat├ža kullanabilirsiniz anlam─▒na geliyor.
Cok te┼čekk├╝r ederim ama rs485 kullanmaya karar verdim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
118,553
Kullan─▒c─▒lar
430,628
Son ├╝ye
Easlan01

Yeni konular

├ťst