PT100 Sensoru Datasheet

krcsamet28

Katılımcı Üye
Arkadaşlar bir PT100 sensoru var. Aşağıdaki resimde gördüğünüz üzere sensorden 6 adet kablo çıkıyor. Ben bu sensorun datasheetini bulamadım. Bunun hakkında detaylı bilgisi olan ya da elinde datasheeti olan var mı?

0feccf1200ab3cdf5f23b41ff054fe7a.jpg

Forum içinde arama yaparsanız bunu bulursunuz,çünkü bu konu başlığı daha önceden açılmıştı.10 mt.'reye kadar 2'li kablo,10-150 mt.ler arası 3'lü,150 mt.den fazlasında 4'lü kablo kullanılıyor,yani en fazla uzaklıkta 4'lü PT100 ara sensör kablosu kullanılıyor.Diğer fazla kablolar kendi aralarında bağlanarak PLC'den önceki kompanzasyonu tam sağlamakta kullanılır.Bunun bağlantı detayları forumda daha önceki yıllarda (2007-2008 gibi) yazılmış olmalıdır.Kolay gelsin.

Forum içinde arama yaparsanız bunu bulursunuz,çünkü bu konu başlığı daha önceden açılmıştı.10 mt.'reye kadar 2'li kablo,10-150 mt.ler arası 3'lü,150 mt.den fazlasında 4'lü kablo kullanılıyor,yani en fazla uzaklıkta 4'lü PT100 ara sensör kablosu kullanılıyor.Diğer fazla kablolar kendi aralarında bağlanarak PLC'den önceki kompanzasyonu tam sağlamakta kullanılır.Bunun bağlantı detayları forumda daha önceki yıllarda (2007-2008 gibi) yazılmış olmalıdır.Kolay gelsin.
Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.

E2303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Altı kablolu olduğuna göre tek kılıf içi çiftli pt 100 olabilirmi ?

Son düzenleme:
Altı kablolu olduğuna göre tek kılıf içi çiftli pt 100 olabilirmi ?
Hayır, tek bir sıcaklık değeri ölçüyor. Ben bu sıcaklık sensoru ile plc arasındaki devreyi yapmaya çalışıyorum. Girişe pt100 bağlanacak, çıkıştan seçime bağlı olarak 0-5V, 0-10V ve 4–20 mA değerleri okunabilecek.

Klemsanın pt100 0-10v 4-20 mA hazır dönüştürücüleri var.

Klemsanın pt100 0-10v 4-20 mA hazır dönüştürücüleri var.
Evet var ancak ben elektrik teknisyeniyim, mikrodenetleyici programlama ve otomasyon ile uğraşıyorum. Benim yapmak istediğim şey işin mantığını kavramak. Yani hazır komponentleri birleştirip devre kurmak yerine, tüm devreyi kendim yapabilmek istiyorum. Bu şekilde kendimi daha iyi geliştirebilirim ve önüme çıkan problemleri daha kolay çözebilirim diye düşünüyorum.

Ohm metre ile:kırmızı-kırmızı
yeşil-yeşil
kırmızı-sarı
kırmızı-gri
yeşil-sarı
yeşil-gri
gri-sarı omajlarını yazarsan bize fikir verir. Tahminen aynı renkler sıfır ohm'a yakın çıkacaktır.
Aynı renk çiftleriyle -gri ve sarı renkler ortam ısısına göre 100-120 ohm civarında çıkacaktır.
sarı ve gri arasında da omaj göremez isen bu bir pt100 çiftidir.

Ohm metre ile:kırmızı-kırmızı
yeşil-yeşil
kırmızı-sarı
kırmızı-gri
yeşil-sarı
yeşil-gri
gri-sarı omajlarını yazarsan bize fikir verir. Tahminen aynı renkler sıfır ohm'a yakın çıkacaktır.
Aynı renk çiftleriyle -gri ve sarı renkler ortam ısısına göre 100-120 ohm civarında çıkacaktır.
sarı ve gri arasında da omaj göremez isen bu bir pt100 çiftidir.
Şu an işteyim, yarın bakıp yazarım.

Merhaba @kaptan_
6 kablolu olanlar 2xpt100 3 wire diye geçer. Çift direnç elemanı vardır. Kablo renkleri, standart dışı kullanılmış. yeşil-yeşil-sarı, kırmızı -kırmızı-beyaz olacak şekilde 3 kablolu çift dirençli PT100. (Yeşil rengin ya mavi yada siyah olması lazım. Bu şekilde hatırlıyorum.)Bu şekilde arama yarsanız yardımcı dokümanlar bulabilirsiniz.
İyi çalışmalar.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri