PT100 - 0-10V cevirici

dipsit

Üye
Merhaba arkadaslar.
Elimde ozel imalat PT100 den 0-10V a cevirici bulunmaktadir. Isteyen ihtiyaci olan arkadaslara istedikleri miktarda uygun fiyata gonderebilirim.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

fiyatlar nedir hocam ve DAQ kartıda var mı elinizde ???

Merhaba arkadaslar.
Elimde ozel imalat PT100 den 0-10V a cevirici bulunmaktadir. Isteyen ihtiyaci olan arkadaslara istedikleri miktarda uygun fiyata gonderebilirim.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

DAQ kartı da ne marka var ve fiyatı nedir sizde?

Siz ne uygulamasında kullanacaksınız.

teşekkür ederim electroniceng link için. dipsit hocam ben sıcaklık değişimini kaydedecek bir kart arıyroum. Fiyatları nedir onu öğrenmek istiyorum. normalde okulda adam 4018m modül var eski bir tane ama driverları yok. Ölçümleri mA cinsinden alıyoruz ama dereceye çevirme işlemini tahmini hesapla yaptık. Ben de uygun fiyata bulabilirsem kendim denemek istiyorum. Ama bana mA çıkış değerinin dereceye çevirmenin bir yolunu söylerseniz o daha makbul olur. üniversite son sınıfım bitirme aldım başıma dert oldu biraz. bende böyle bir çıkış yolu arıyorum. Sunuma kadar elimde sağlam bilgiler olması lazım ki kurulda sıkıntı çıkmamış olsun.

Son düzenleme:
Sıcaklık değişimini Nerede kaydederek. PC de mi yoksa cihazın kendi belleği mi? USB diske de kayıt yapabilirsin. Hangisi?

SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sıcaklık değişimini Nerede kaydederek. PC de mi yoksa cihazın kendi belleği mi? USB diske de kayıt yapabilirsin. Hangisi?

malikenes hocam pcye kaydedilecek DAQ kartıyla. Ben normalde 0-20mA çıkış seçeneğini seçtim analog sinyal dönüştürücüden.

Daha sonra analog sinyal dönüştürücü ADAM 4018m DAQ logger aracılığıyla pc ye bağlanıyor. Driverları olsaydı direk kendisi sıcaklığa çeviriyor. Ancak driverlar olmadığından mA çıkış veriyor bilgisayarda.

Bende mA çıkışı oran orantıyla eşleştirdim fakat bundan emin değilim.
Örnek olarak 0mA 0.santigrat: ye eşit 20 mA 100.santigrat: ye eşit olduğundan burdan yola çıkarak 4,25mA 21,25.santigrat: ye eşittir dedim. (4.25x100)/20=21,25

Benim merak ettiğim bu yöntem doğru mudur??

Analog sinyal dönüştürücü : http://catalog.weidmueller.com/proc...=6487A0C9016FA2CB1B34C04E6B7DDCD9?productId=([8432220000]%29&page=Product

Çıkış tipi ile beraber sıkala da seçiliyor mu? Seçiliyor ise ve 0...100 C ayarladı isen (secilmiyor ise ve standart olarak 0...100 C ise) düşündüğün mantık doğrudur. Çevirici bir eğri halinde olan sıcaklık bilgisini doğrusallaştırır.

Çıkış tipi ile beraber sıkala da seçiliyor mu? Seçiliyor ise ve 0...100 C ayarladı isen (secilmiyor ise ve standart olarak 0...100 C ise) düşündüğün mantık doğrudur. Çevirici bir eğri halinde olan sıcaklık bilgisini doğrusallaştırır.

evet aralığı ben belirliyorum çeviriciden. O zaman doğrusallaştırma söz konusudur diyebilirim. Dolayısıyla sunumda sıkıntı olmaz bu konu ve bitirmem konusunda endişelenmem gerekmez o halde. Verdiğiniz bilgilerden ötürü çok teşekkür ederim malikenes hocam.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri