PT 100 ve National instruments SC-2345 Bağlantı sorunu

Herkese merhaba

Umarım konuyu doğru yere açıyorumdur.

Elimde 1 adet SC-2345, birkaç farklı tipte pt100 ler ve yine National in SCC -RTD01 2 Kanallı giriş modüllerinden var. Fakat bunları nasıl bağlayacağımı bilmiyorum. Çeşitli noktalardan sıcaklık ölçümleri yapıp bunları elimdeki malzemerler ile bilgisayardan okuyabilirmiyim? Yoksa çok yanlış sulardamı dolaşıyorum :D

Şimdiden teşekkür ederim. IMG_0672.jpg

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Arkadaşlar Ni nin kendi sitesine girip onlarca datasheet taradıktan sonra belli bir seviyeye kadar geldim. sc-2345 ve PCI 6229 bağlantısını yaptım.RTD01 VE PT 100 bağlantısınıda yapıp bilgisayarda ilk ölçümü aldım -244 küsür derece.. pt100 bağlantısıyla ilgili olduğunu düşünüyorum ama yinede düzeltemedim. fikirlerinizi bekliyorum. selamlar

PT100 ler direnç mantığına göre çalışır. Bu sebeple bu sıcaklığı okumanın nedeni kablo uzunluğun olabilir. Eğer PT100 ün kablosunu çok uzun tuttuysan bu bir sebep olabilir.

- - - Updated - - -

tabi 244 derece senin için yüksek bir değerse :)

:) oda sıcaklığı ölçüyorum deneme amaçlı ama - 244 °C gösteriyor. Gerçi son yaptığım ayarlar ile -130a kadar indi değer ama hala çok düşük. Yada bizim ofis çok soğuk farkında değiliz :)

PT100 ler direnç mantığına göre çalışır. Bu sebeple bu sıcaklığı okumanın nedeni kablo uzunluğun olabilir. Eğer PT100 ün kablosunu çok uzun tuttuysan bu bir sebep olabilir.

- - - Updated - - -

tabi 244 derece senin için yüksek bir değerse :)

- - - Updated - - -

Bu arada 3 uçlu pt100 kullanıyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri