PT 100 hk.

ahmet55

Üye
selamün aleyküm.pt100 titreşimden bozulurmu.termo cupl kullansam oda bozulurmu.sistemin çalışma sıcaklığı 0-400 derecedir.sistemde pt100 kullanılıyor.boyu 50 cm.nasıl bir termocupl seçimi yapmalıyım.teşekkür ederim.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
birde pt100 ile pt1000 arasındaki fark nedir.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Lütfen arka arkaya mesaj yazmak yerine,düzelt butonunu kullanınız.

Moderatör tarafında düzenlendi:
titreşimden bozulduğunu sanmıyorum.
termocouple pt100 kadar hızlı olmaz.Ayrıca 0-400 derece arasında örneğin 75 derecedeyken,termocouple pt100 kadar hassas ölçüm yapmaz.Bir de kullandığınız ısı kontrol cihazı pt100 e göre ayarlıdır.Eğer termocouple özelliği yoksa onu da değiştirmeniz gerekir.Ya da eğer termocoupleyi destekliyorsa,parametrelerden değiştirme yapmanız gerekir.
Ayrıca termocouple pt100 den daha pahalıdır.Yine pt100 kullansanız işiniz daha kolay bence.Bu şeyler bozuluyor.Onlar bozulacak ki biz değiştirelim değil mi?

sağol.peki pt100 ile pt 1000 arasındaki fark nedir ve pt1000 nerelerde kullanılır.

bu sanırım forumumuzda vardı.Googleden aratırsan da bulursun.Hatırladığım kadarıyla,ısıya göre verdikleri direnç farklıydı.Örneğin 22 derecede pt100 100 ohm ise,pt1000 200 gibi.Ben de merak ettim.Unuttum bak.Hemen google amcaya sorayım.

kompresörde gördüm dikkatimi çekti.4 uçluydu.

kompresörde gördüm dikkatimi çekti.4 uçluydu.

PT100 çiftli olabilir ya da kablo kompanzasyonu yaparken bağlayacağın uçları dışarı çıkarmış olabilirler. PT100'de standart 2 uç vardır yani direncin 2 ucu. 3 telli yada 4 telli bağlantı yapmazsan kablo mesafesinden dolayı sıcaklığı yanlış ölçersin.

pt 100 vibrasyondan bozulur.ben buna cok sahıt oldum.zaten ucunda bır tane dırenc var oda sarsıntıdan dolayı kopuyor.önerim ise; pt 100 un boyunu kısa tut vıbrasyonu engelle.termocpıl arsındakı fark ıse sudur pt 1oo derece basıanomaj verır termocouple ıse mv verır.termecouple daha cokyuksek sıcaklıklarda kulanılır

pt 100 gibi alıcıları genelde kısa mesafelerde kullanabilirsiniz, pt 1000 alıcılarını uzun mesafelerde yani 25 metre üstü gibi mesafelerde sağlıklı verim alabilirsiniz, 400 derece gibi sıcalıklarda nicrni termokupl kullanırsan daha iyi olur

sayın arkadaşım pt10 dakullanabilirsin 1000 derceye kadar olçüm yapar

Arkadaşım pt100 sıcaklık karşısında direnç verir 0 derecede 100 ohm verirler. Termokupullar ise sıcaklık karşısında mV verirler 0 derecede 0,1mV verirler. PT 100 ler titreşimden dolayı bozulmazlar. Pt 100 yerine termokupul kullanılmaz. pt1000 kullanıldığı yerler daha yüksek sıcaklık olan yerlerde kullanılır. pt yerine kullanılır. Ama gereksizdir maliyeti pt100 göre daha pahalıdır.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,924
Son üye
xxdangee

Yeni konular

Geri