Protherm Leopard Kombi F7 Hatasi

erolalper

Üye
Arkadaşlar merhaba, lütfen işinin ehli veya bu sorunu önceden yaşayıp çözüm bulmuş biri beni yönlendirsin yoksa kafayı yiyeceğim.

Protherm Leopard kombim var. 2020 kış aylarının sonunda f7 hatası ile karşılaştım, genellikle akşam saatlerinde arızaya geçip gece yarısı düzeliyordu kendiliğinden. F7 hatası verdiğinde hiç bir şekilde ateşleme yapmıyor ve radyatörler ve sıcak su çalışmıyor. Su basıncı 1,5-2 bar arası sürekl. 5 ay önce ise harekete geçip servis çağırdım, . Bu sorunun 5 sebepten kaynaklanabileceğini ve sırayla deneyeceğini söyledi. Ama her denemesinden yaklaşık 2 hafta sonra tekrar f7 hatası almaya başladım. Her seferinde bir önce taktığı parçayı çıkarıp eskisini takarak, yeni bir parça değiştirdi. Yapılan işlemler şunlardır:

1. Protestat değişti
  2. Ekran kartı değişti
  3. Regülatör takıldı
  4. Anakart değişti

Ve dün tekrar aynı hatayı alınca, son bir parça olarak gaz valfini değiştireceğini, başka da bir çözüm kalmadığını söyledi bu akşam için.

ne uzmanım , ne de bu marka kombim var .

f7: leopard modelinde anakart ve ekran kartı iletisimsizligi sonucu ortaya cıkar anakart arızalı

Protherm markası leopard model kombilerde görülen f7 arızası hakkında bilgiyi bu sayfamız altında detaylı şekilde aktarmaya çalışacağız. Protherm Leopard kombi de f7 hatası 2 anlama gelmektedir.
  1. Düşük su basıncı: Yani kombinizin kalorifer sisteminde bulunan su barı normal seviyede olmadığı zaman leopard model kombi f7 hatası olarak kullanıcıya uyarı verecektir.
  2. Elektronik kart: Üste belirtilen bar basıncı normal ise bu durumda Elektronik ana kart arızası olarak tanımlanır.
-----------------------------------------------------------------------------------------
  1. Protestat değişti
  2. Ekran kartı değişti
  3. Regülatör takıldı
  4. Anakart değişti
  5. ------------
  6. Gaz valfi DEĞİŞECEK ?
benim düşümcem bar basınç saati verimli çalışmıyor bir hatayı görüyor bir görmüyor .

protherm lynx kombi
f 7 arızası hata kodu yok videosu .

uzman servisler .
protherm lynx kombi F7 arızası çözümü. Kendini Esnaf ve usta sananlarla imtihanım. Kombi şikayetleri

Sağol hocam vakit ayirdigin için, ustaya ben de söylemiştim, belki bu gösterge bozuk ondan oluyor diye, pek oralı olmamıştı. Bugün tekrar belirteyim.

Dün geldi usta, basınç göstergesini soyledim, basınç sivicini daha önceden değiştirdiğini belirtti, anakarti revizyon yaptırmış, yeni ekran kartı ve yeni gaz valfi ile birlikte 3unu tekrar değiştirdi, bakalım

Tekrar gecmis olsun
Bu durumda da çözüm olmassa

Varsayımdır yeni takilan kombi kartının versiyon değişikliği olabilir.
Versiyon tutmamazlik veya yazılım sorunu olabilir .
Çıkma kart olabilir tamirli.

Fabrika danişmaniz ?
Tam bilmiyorum ama 10 yilik süreyi geçmemiş ise parça tedarik ve ustalık hizmeti kanunen hizmet vermesi gerekir veriyor güzel ama çözüm yok
Bu durumda kayitlarda zamaninda çözüm getirelemedigi için bu kombi nin aynisindan verilmesi gerekir
Kombi tedarik edilemese bu aynı sartlara uygun kombi verilmek zorunda
Kombi yenilemede indirimli mi bindirimli mi yaparlar bilmem
Bu durum için
Tüketici derneginden araştırma yapmaniz
Servis çözüm getiremedi raporu alın
Diğer
Servis yardımcı olsun
Fabrikaya bu şartlarda bildirim yapacağını belirtin

Bir çıkar yol düşünün servisinde ürkutmeyin
Kolay gelsin sağlıcakla kalın

tekrar geçmiş olsun.
bu işlemleri yapan yetkili servis mi ? evet ise
fabrikaya danışsın .
tamir süresi ve servis fişleri + tutanak gerisi kombi yenileme veya tüketici derneği ?

-----------------------------------------------------

https://docplayer.biz.tr/14000141-Protherm-leopard-kombi-arizalari.html

Protherm Leopard Kombi Arızaları

F4 Arıza Kodu:

Sıcaksu Ntc Arızası Cihazınızın Sıcaksu NTC’sini değiştirerek kombinizi kapatın 5 saniye yaklaşık bekleyin ve
tekrar açınız.

F7 Arıza Kodu:
Kombinizin Su bar’ı Yetersiz Cihazınızın tavsiye ettiğimiz su Bar’ı 1.5 ile 2.0 arasında olmasıdır.

Ayrıca Bu iki arıza verdiği zamanlarda kombinin yukarıda belirtilen işlemler yapıldığı halde
sorun devam ediyor ise elektronik kartını değiştiriniz.

Öncelikle Kombinizin Ekranında Hiçbirşey çalışmıyor ise kombinizin Elektronik Kartı (Ana Kartı) Arızalıdır

https://www.servisprotherm.net/protherm-f7-hatasi-leopard-kombi/

PROTHERM F7 HATASI

Anakart Veya ekran kartı arasında Uyumsuzluk sonucu ortaya çıkan Yazılımsal bir hatadır.

Protherm kombiye bakmayıp her markaya bakan servisler bu hatayı ezbere yapmaya çalışmakta Ve yüzde 90 aranında hata tekrar etmektedir.

Bu hata Dahili br hatadır,yani Anakart , ekran kartı , prosestat , gaz valfi , ntc Gibi parçalardanda yapabilir.

Bu durumda gözle görülen Anakart hatası yoksa hemen hemen tüm parçalar omaj testi yapılmalıdır.

Aksi taktirde f7 hatası tekrarlamakta ve tüketici hem maddi hemde manevi zarar görmektedir.

F7 hatasının ana sebebi Anakart Ve ekran kartı iletişim kopukluğudur.

Ekran kartı ve Anakart arasında işlemci veri akılışverişi tam olarak yapılamadığından Ana sorun olarak kaynaklanmaktadır.

Peki kullanıcı olarak / Protherm f7 arızası için neler yapılır

Aslında kullanıcı olarak yapacağımız şeyler bu hata kodunda çok fazla değil İlk önce gaz vanamızı kapatıp açıyoruz ve 40 sn bekleyip şalteri kapatıyoruz Ve tekrar açıyoruz Eğer f7 ekrandan gitti ise bir sıcak su testi yapıp kombimizi test edelim.Şimdi f7 belirli bir süre vermeyecektir,

https://www.prothermkombiservisiyiz.net/protherm-f7-hatasi-ve-ariza-kodu/

Protherm f7 hatası ve arıza kodu

Protherm f7 hata kodu anakart ve elektronik ekran kartı arasındaki meydana gelen bir hata çeşididir,
Bu hata kodu f7 olarak yandığında leopard kombide yıldırım ikazı çıkar ve size uyarı olarak çıkar.
Bu durumda mutlaka kombinizin elektrik aksamını kontrol etmeli varsa 3 lü priz den çekmeli 2 3 dakika sonra tekrar elektrik vererek f7 arızası çözümü için bir kaç deneme yapmanız gerekir.

Leopard f7 yinede devam ediyor
Yukarda yapılanları yaptı iseniz size arıza hakkında bir kaç ön bilgi verelim bu hata anakart üzerinde bulunan ram belleğin yedekleme yapamaması sonucu ortaya çıkar f07 olarak devam eden kod kullanıcıyı çileden çıkarır bazende aylarca ortaya çıkmaz Genelde internet üzerinden gelen bir normal teknisyen anakart değiştirerek çözüme kavuşacağını f7 hata kodunun düzeleceğini düşünür ama gerçek öyle değildir.
Bu hata kodunu protherm eğitimi almayan teknsiyenler asla çözemez Hemen her parça tek tek omaj kontrolü ve anakart deney amaçlı f7 testine tabi tutulmalıdır.

Çok sağol hocam ilgilendigin için. Bu sefer de hallolmazsa bütün parçaları geri takmasini isticem ve yetkili servisi cagiracagim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,129
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri