Proteus ve H-Bridge

ghostrider

Üye
Arkadaşlar merhaba,

Benim yine küçük bir sorunum var. DC motoru H-Bridge kullanarak sürmek istiyorum fakat Proteus'ta herhangi bir H-Bridge örneği bulunmamakta. Ben LMD18200 kullanmak istiyorum. Modülü herhangi bir şekilde programa entegre edebilir miyim, ya da bana herhangi bir çözüm öneriniz var mı ?

lmd18200 modeli isiste yok bunun yerine mosfetlerle kendi hbridge devresini oluşturabilirsiniz. 4 adet n-channel mosfet ile. (irfz44)

Anladım mecbur öyle yapıcaz o zaman. Teşekkür ederim.

proteus un yeni sürümünde L298N driver olması lazım, onu da kullanabilirsin (eski sürümlerinde yoktu galiba)...

ISIS ile yeni bir device yapıp, ARES'te de decal yani PACKAGE yapıp ikisni birbirine bağladın mı tamamdır o iş.
Nasıl yapılacağı sanırım sitede vardır. Yoksa nasıl yapılacağını da yazabilirim talep edersen

Merhaba ben dediğiniz şekilde bir devre kurdum 4 adet nmostan oluşan fakat yukardaki moslarda 4 voltluk gerilim düşümü oluşuyor. devreyi 12 v ile besliyorum. konu hakkında yardımcı olabiilrmisiniz?

Merhaba.Şekil koymazsanız ezbere konuşmuş oluruz.

Kullandığınız U1 hangi entegre bilemiyorum. Üstteki mosfetleri o şekilde direk süremezsiniz.Bu devreyi pratikte yaparsanız, iyi sürülemedikleri için mosfetlerin aşırı ısındığını görürsünüz. Sizin için anahtar sözcükler "High Side Mosfet Driver".

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri