Proteus isis ' te yardıma ihtiyacım var ...

0qzhn

Üye
Öncelikle merhabalar , sizden proteus isis[programda çok acemiyim] hakkında yardım istiyorum paylaştığım resimde görülen soruda devreyi çizdim ancak Vpp=10V nasıl seçeriz , resimdeki noktaların her birisine ait 100k-50k arasında AC sweep ile frekans analizini nasıl yaparız ? Hiç bir fikrim yok bilgiye sahip olan arkadaslar lütfen az ya da çok bir kaç açıklamada bulunursanız çok yardımcı olmuş olursunuz. Şimdiden cevaplayanlara Teşekkürler.

sayın 0qzhn.o Vsin yaptığın şey yanlış bildiğim kadarıyla Generator Mode'dan (sol tarafta araç çubuğunda) SINE olanı seçicen.o SINE'in üzerine çift tıklayıp sol en üstte soru işaretinin olduğu yere Vpp yazcan,onun sağında amplitude(genlik) var orya 10 yazcan,orada RMS ve PEAK kutucukları var hangisini istiyosan onuda seçebilirsin,onun altındada Frepquency(Frekans) var onuda 50 yapcaksın.AC SWEEP'ide Graph Mode'ye tıklayıp(solda araç çubuğunda)orda AC SWEEP'i seçiceksin,onu seçince çalışma alanına sol tıklayıp basılı tutucaksın fareyle o grafiğin boyutunu belirliyceksin.özelliklerini de ayarlarsın artık :) iyi çalışmalar kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,901
Son üye
reisaziz34

Yeni konular

Geri