Proteus da pic deneme kartı(link yenilenmiştir)

EleCtRox_

Onursal Üye
Onursal Üye
Pic devreleri bu devre içinde denemek çok kolay yanlızca hex dosyasın devreye koymak her defasında devre çizmenize artık gerek kalmayacak iyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• PicDeneyKarti.rar
    12.4 KB · Görüntüleme: 10
verdiğim dosya bilgisayarında proteus yoksa açılmaz verdiğimi proteusu kurup ares te açabilirsin

hex dosyasını deneme kartına nasıl koyacaz anlatır mısın

sol tarafta ok işareti var."instant edit mode" a girmek için bunu tıklıyoruz.
pic e sol tıklayınca bir pencere açılıyor.bu pencerede "program file" kısmında
sağ yanındaki dosya resmine tıklıyoruz.açılan pencerede hex dosyamızı
seçiyoruz.
turkuaz10 ' Alıntı:
hex dosyasını deneme kartına nasıl koyacaz anlatır mısın

kardeş kusura bakma sen ii anlatmışsın ama gene anlamadım.şimdi ben bu yukardaki verilen deneme kartını indirdim kurdum çalışııtırdım şimdi ne yapacam bidaha anlatırmısın

tmm kardeş buldum saolsın ortadaki devre semasında picke çift tıklayınca acılan pencerede program file kısmında istediğin dosyayının hex uzantısını secip ok diyosun simule ediyosun

Sayın elek anlatmış zaten hex dosyanızı her zaman nasıl aktarıyorsanız aynı şekilde işlem yapacaksınız ben gerekli devreyi çizdim linkte verdim yine herhangi bir sorunuz olursa cevaplarım iyi çalışmalar

dostum çok güzel olmuş yanlız bi sorum var. timer ı kullanan bir program (donanımsal) olduğu zaman ayarlama yapmamız gerekecek mi? nasıl yaparız?

timeri devreye adapte edebilirsin sanırım.ama bence gerek olmayabilir otomatik ayarkanma yapar gibime geliyor ben araştırır size yeniden haber veririm

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri