Proteus 8 Ares sorun

0M42

Katılımcı Üye
Arkadaşlar merhaba, Proteus u yeni öğreniyorum bilgisayarımda proteus 8 yüklü bir devre çizmeye çalışıyorum fakat bir süre sonra çizdiğim top copper ve bottom copper yolların çoğunluğu soluklaşıyor ve 3D visualizer da görünmüyor soluklaşan yolların üzerine mouse ile geldiğimde Void yazıyor.

Devreyi üç kez yeniden çizdim üçünde de bir süre sonra aynı durum tekrarlandı bir yerde hata yapıyorum ama hatamı bulamıyorum.

Çizmeye çalıştığım devre bu;

LlVlvj.jpg

Renkleri belli olan top copper ve bottom copper yollarda sorun yok bu yollar 3d visualizerda da görünüyor ama diğerleri görünmüyor.

Durum şu şekilde ;

ADRDG0.jpg

r5l507.jpg

Ne yapmam gerekiyor arkadaşlar bana yardımcı olurmusunuz?

Isis şema kısmında elemanlar arası bu bağlantılar çizilmemiştir.
Yani areste void olan bağlantılar
isis te hiç çizilmemiş bağlantılardır.
Veya program kürekli olduğu içinde olabilir.

Teşekkür ederim ben çizimimi direk ares ten yaptım isisten arese aktarmadım.Peki bu durumda ne yapmam gerekiyor?

Bazı arkadaşlar program hatası kaynaklı olabileceğini, bazı arkadaşlar ile lisans sorunu olabileceğini söylüyor halbuki kullandığım sürüm lisanslı sizin görüşünüz nedir?

Isis kısmımıda çiz,
ares kısmını çizdiğin elindeki çalışmanın üstüne
direk isis çizimini yapabilirsin,
isis ares tek projede paralel çalışıyor.
isis çizimini yaptıkça void yollar gözükmeye başlayacaktır.

karaapak size çok teşekkür ederim sabahtan beridir bununla uğraşıyordum meğer hatamda şuymuş ben önce isiste farklı bir devre çizdim sonra başka bir devreyi areste çizmek istedim ve isisteki devremi arese aktarip aktarılanları aresten silip kendim başka bir devre çizmeye başladım.

İsis ile aresteki devre uyuşmadığı için bu sorunu yaşıyormuşum meğer.İsisteki çizimi sildiğim anda aresteki çizimim düzeldi tekrardan teşekkür ederim :)

Bende tam olarak anlattığın gibi bir durum olacağını bilmiyordum,
sayende bir şey öğrenmiş oldum.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri