proteus 7.7 pcb sorunu

tahir549

Usta Üye
Merhaba arkadaşlar umarım başlık açtığım için sıkıntı olmaz
Proteusa yeni başladım deneme amaçlı basit bir devre çiziyorum power gnd led buton la başlıyayım sorun çıktıkça kurcalarım diye ancak bu projeyi kaydet dediğimdeproteus dizinlerinin olduğu yeri gösterdi bende buraya deneme klasörü açtım çizdiğim devreyi buraya kaydettim ve sonrasında isis te çizlen programa ARES butonu ile pcb kısmına geçtim ledi tanımla power ı tanımla dedi tanımladım çalışma alan ölçülerini belirledim tam pcb üzerine malzeme yerleştiricem ama malzemeleri yerleştirdiğimde o kablo bağlantılarını gösteren vektör okları gibi oklar yok ve isise bu nedenli otomatik çizim yaptıramıyorum.

2. sorumsa diyelimki pcb yi çizdik ben bunun çıktısını alıp plakete ütü yöntemiyle aktaracağım bunun için kompenent ayaklarının ölçülerini nasıl birebir çıkartırım yada kaydederim yardımcı olabilirmisiniz

:) sanırım isisten ares e geçerken pil ve diğer malzemeleri tanımlamamı istediğinde tanımlıyorum ama orada sanki bir sorun yaşıyorum kendi içerisinde hazır bir şemayı açtım ares e aktardım otomatik çizimde yaptırabildim vektör oklarınıda görebildim şimdi başka bir sorunum var ben tsa5511 bh serisini ba serisi bfr bf serisi ve birçok malzemeyi proteus kütüphansinde nasıl oluşturacağım birkaç video buldum o megep dosyasında olanlara baktım resimler ve resim içerisindeki yazılar net değil baka baka yapmaya çalıştım ama olmadı orda alatılanları ben proteusun içerisinde göremedim 7.7sp2 yi yükledim acaba 7.7 de birebir anlatımı varmı hazırda olsa işimi şimdilik görür ama görünen o durumu öğrenmem lazım çünki çok işim olacağa benziyor yardımcı olabilecek protusta tecrübeli arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,151
Kullanıcılar
449,894
Son üye
Mehmet Denizz

Yeni konular

Geri