Projektör 250w

Herkeze kolay gelsin. Bir projektörümüz var çalışıyordu daha sonra holojen ampulu kırılmış içindeki bağlantısı yeni ampul aldık fakat çalışmadı. 212 v geliyor besleme bu yüzden olabilirmi başka bir alanda 229v var denedim çalışmıştı.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Herkeze kolay gelsin. Bir projektörümüz var çalışıyordu daha sonra holojen ampulu kırılmış içindeki bağlantısı yeni ampul aldık fakat çalışmadı. 212 v geliyor besleme bu yüzden olabilirmi başka bir alanda 229v var denedim çalışmıştı.
Soylediginiz voltajlarda herhangi bir sorun olmaz.çalışır.soketlerde sorun olabilir ya da aldığınız ampulde patlak..ampulün çalıştığından eminmisiniz

Projektör halojen mi yoksa metal halid mi?

Halojende olsa 220 voltu geçtik 180 voltta bile ışık yayar. Akkor telli flamanlı lambalarda voltaj yüksek olmadıkça ve çokda düşük olmadıkça ışıma verir.

Ya kablonuzda kopuk var yada o lamba halojen değil.

Civalı yanlış yazmışım üzgünüm

Metal Halid oluyor yani anladığım kadarıyla cemdağın 250w. 2 tanede 150 w var onlarla karıştırdım

Projektörü atölye ye indirğimde 229 v gördüğüm bir beslemeye bağladım tek de yandı. Ampul sağlam. Ve de enteresan gelen faz nötür yer değiştirdiğimde ise devreye girerken ki tınnn sesi gelmiyor montaj ettiğim yerde

Moderatör tarafında düzenlendi:
Balast gövdeye şase yapıyormuş :) duvarda asılı demire denk gelmiş kısacası arapsaçı olmuş düzelltim yazmakta geç kalmışısım

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri