Projede BUSBAR Kullanım Yeri ile Alakalı

berk_kaan

Üye
Merhabalar.. Autocad Kuvvetli Akım Kolon şemalarında bazı iletim yerleri busbar şeklinde oluyor.. Mesela projede otomasyon olan yere ana trafodan busbarla gitmiş ama projedeki diger kısımlar normal kablo şeklinde gösterilmiş.. busbarın ozelligi ne ki bazı yerlerde busbar tercih edilmiş kolon şemasında ???

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
busbar ile tek hat üzerinden tali panolara dağıtım imkanı sağlanmış olur

otomasyon olan kısma gitmesinin sebebi midir bu yoksa genel tercih edilmesinin sebebi mi? biraz daha ayrıntılı olabilir mi cevabınız.. yeniyimde biraz..

otomasyonla alakalı bir durum değil endüstriyel işletmeler de , geniş alanlarda elektrik busbar ile dağıtımı yapılır benim fabrika da her katta birbirine parelel 4 adet busbar var busbarlarda da kolan ponlarına hat geliyor aydınlatma hattı bus bardan ayrı gelir busbardan gelen elektrik makineler için kullanılır

otomasyonla alakalı bir durum değil endüstriyel işletmeler de , geniş alanlarda elektrik busbar ile dağıtımı yapılır benim fabrika da her katta birbirine parelel 4 adet busbar var busbarlarda da kolan ponlarına hat geliyor aydınlatma hattı bus bardan ayrı gelir busbardan gelen elektrik makineler için kullanılır

sohbete katılmak istedim. Makinelerde busbar tercih edilmesinin sebebi nedir? Busbar daha mı kuvvetli oluyor..

Bir busbar paylaşımı da ben yapayım.

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri