Proje: Ucuz Elektrik - Toprak Aküsü - Maliyet 200 TL ve 3KW

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Zaten bütün mesele bu, depolamak. Elektrik bulunmadı çünkü elektrik dünya üzerinde hep vardı.

elektrik elektronik teknisyeniyim ve bildiğim bir şey varsa akım olmadan volt işe yaramıyor. Akım olmadan volt ancak yıldırım oluyor zaten.
Siz neden elektriği yeniden keşfetmeye çalışıyorsunuz. Söylüyorsunuz ve bende biliyorum zaten elektrik dünya üzerinde hep var olmuştur ve olacaktır.
gezegendeki hiç bir şey zaten bulunmadı... var olan şeyi keşfettiler. :)
Albert Einstein in dediği gibi enerji yoktan var edilemez vardan da yok edilemez :)
Yegâne argümanınız bu mu? O halde siz bir fal baktırın öğrenelim bunların cevabını olur mu?

Burada statik ve kinetik derken yabancıların sıklıkla kullandığı soğuk elektrik ve sıcak elektrik kast ediliyor. Örneğin havadan elektrik üretimi projelerinde ki buna atmosferik elektrik denir ve buralarda çok bilinmez ve kaynağının yalnızca fm, tv, baz, wifi istasyonları olduğu sanılır. Bu doğrudur fakat yalnızca bu değildir. Oysa ki atmosferik elektrik diye araştırırsanız görürsünüz ki atmosferde yukarıya doğru gittikçe toprak ile arasında her metrede 100V artış gösterir. Bu en tepeye çıkıldığında milyonlarca volta ulaşır. Zaten yıldırımların, şimşeklerin deşarjı bu nedenledir ve toprak ve hava adeta kapasitör gibi bu enerjiyi depolar ve şimşekler ve yıldırımlar olmasa da birlerini şarj ederler.

Ayrıca burada soğuk yada statik dediğimiz elektik kondansatörlerde depolanarak sıcak elektriğe dönüşür. Tesla'da bu cümle de hata yaptığını daha sonraki bir röportajında belirtmiştir. Daha önceden statik elektriğin faydasız olduğu kullanılamayacağı görüşü hakimdi fakat bu doğru değil. Zaten havadan elektrik projelerinde bunu gözlemliyoruz. Ayrıca örneğin crona motor statik bir bakıma soğuk elektrikle çalışır.
Evet çok güzel bilgiler bunlar.... bizim meselemiz bir şeyin çalışması değil... mesele güç meselesi ... bir motor yapmış çalıştırmış mış mış mış mesele çalıştırmak değil burada ... asıl mesele çalıştırmış olduğun makinenin başka makinelere güç sağlaması meselesi ... dünya kendi ekseninde saatte 230 km hızla dönüyor. Evren e ne faydası var :) yani arkadaşım bizim burada tartıştığımız konu şudur ki : bir enerji bulacaksın ve bu enerjiyi kullanabilmelisin. crona motor çalışır ama o motor başka bir şeyi çalıştıramaz. bizim derdimiz bir enerji olacak o enerji bir motoru çalıştıracak ama o çalışan motor da başka bir motoru çalıştıracak :) tam bir bilmece çık çıkabilirsin işin içinden :)

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Şu videoyu izlerseniz daha iyi anlamaya başlayacaksınız.

Evet statik elektrik havadan ya da topraktan birim hacimden bir aküden çekebildiğimizden çok daha düşük akımlı oluyor. Bu yaklaşık olarak 10'da birdir. Şu an ultra kapasitörlerin ulaştığı sınırın lityum kurşun asit akülerin hacmine oranı kadardır. 10 kat daha fazla alan kullanıp daha düşük maliyetli bir çözüm ararsanız bu yöntem çok işinize yarayacaktır.

Fakat bu statik elektriğin kalp atışlarına (osilasyonuna) uygun rezonansta sinyaller gönderirseniz bu akım muazzam oranda artıyor ve bu çok defa denendi. Hatta bir elektrot çiftiyle 1.2 kW elektrik üreten devrenin şemasını gönderebilirim. Tabi bu yöntem burada bahsettiğimizden biraz daha farklıdır. Bu rözanansı uyguladığınız anda sıcak elektrik olarak yüksek akımda elektrik eldesi sağlıyorsunuz.

Son düzenleme:

Evet statik elektrik havadan ya da topraktan birim hacimden bir aküden çekebildiğimizden çok daha düşük akımlı oluyor. Bu yaklaşık olarak 10'da birdir. Şu an ultra kapasitörlerin ulaştığı sınırın lityum kurşun asit akülerin hacmine oranı kadardır. 10 kat daha fazla alan kullanıp daha düşük maliyetli bir çözüm ararsanız bu yöntem çok işinize yarayacaktır.

Fakat bu statik elektriğin kalp atışlarına (osilasyonuna) uygun rezonansta sinyaller gönderirseniz bu akım muazzam oranda artıyor ve bu çok defa denendi. Hatta bir elektrot çiftiyle 1.2 kW elektrik üreten devrenin şemasını gönderebilirim. Tabi bu yöntem burada bahsettiğimizden biraz daha farklıdır. Bu rözanansı uyguladığınız anda sıcak elektrik olarak yüksek akımda elektrik eldesi sağlıyorsunuz.
Dezavantajları?

Ultra kapasitörler ile lityum kurşun asit akülerin kullanım alanları farklı diye biliyorum. Ultra kapasitörler hızlı şarj ve deşarj çalışırlar.

bu motor elektrikle çalışmıyor... elektrik ile çalıştığını sanıyor :) elektro manyetik çekim alanı .. teknolojiyi sil baştan yazmak gerekli ... hayal gücümüz şu andaki var olan araçları çalıştırmaya yönelik... teknoloji ilerledikçe kullandığımız araçlar evde kullandığımız elektrik tamamen değişecek.. ama o zamana kadar şu anda hali hazırda mevcut olan elektrikle çalışan elektronik cihazları çalıştırmak için geliştirilecek bir yöntem arayışı içinde olan insanlarız. hayal gücün kadar varsın... bizim varlığımızda hayal gücümüzle sınırlı... hayallerin gerçek olması için bir hayalin olması gerekir. hayalin yoksa gerçekleşecek bir şey de aramaya gerek yok bence :)

Bir bakıma doğru. Bu aynı zamanda elektrik motorları elektrikle çalışmıyor manyetik alanla çalışıyor demek gibi neyse.

Eğer gerçekten bir aküden daha iyi bir depolama aracı yapmak isterseniz graphene tabanlı bir kapasitör yapın.

Nasıl yapılacağını öğrenmek için videoları izleyin. Bu graphene kilo ile aliexpreste satılıyor. Öyle muazzam güç çekebiliyorsunuz ki akımla jileti bile eritiyor. :)

İşte yapılacak toprak elektriği projesine böyle bir kapasitör ilave edilip kapasitörün iki ucu arasına düşük akımlı bir osilasyon uygulanırsa bu toplam sistemin rözansını oluşturabilecek bir frekanssa elektrik sizi uçurur. Bununla evi bile besleyebilirsiniz. Statik elektrik akımını rezonans frekansı muazzam ölçüde artırıyor. Bir adet AD9833 sinyal jeneratörü alın burada 36 TL aliexpresden 9 TL'ye sipariş verdim. Bununla böyle bir deney yapın inanın rezonansı yakalarsanız ki bunun için küçük bir trafo kullanabilirsiniz, mutlaka arzu ettiğiniz elektriği üretebilirsiniz.

Son düzenleme:
Bir bakıma doğru. Bu aynı zamanda elektrik motorları elektrikle çalışmıyor manyetik alanla çalışıyor demek gibi neyse.

Eğer gerçekten bir aküden daha iyi bir depolama aracı yapmak isterseniz graphene tabanlı bir kapasitör yapın.

Nasıl yapılacağını öğrenmek için videoları izleyin. Bu graphene kilo ile aliexpreste satılıyor. Öyle muazzam güç çekebiliyorsunuz ki akımla jileti bile eritiyor. :)

İşte yapılacak toprak elektriği projesine böyle bir kapasitör ilave edilip kapasitörün iki ucu arasına düşük akımlı bir osilasyon uygulanırsa bu toplam sistemin rözansını oluşturabilecek bir frekanssa elektrik sizi uçurur. Bununla evi bile besleyebilirsiniz. Statik elektrik akımını rezonans frekansı muazzam ölçüde artırıyor. Bir adet AD9833 sinyal jeneratörü alın burada 36 TL aliexpresden 9 TL'ye sipariş verdim. Bununla böyle bir deney yapın inanın rezonansı yakalarsanız ki bunun için küçük bir trafo kullanabilirsiniz, mutlaka arzu ettiğiniz elektriği üretebilirsiniz.

Neden sürekli şunu yapın bunu yapın deyip duruyorsunuz.Hadi biz inanmadık diyelim.
Yap bakalım bir tanesini elektriği üret bir video çek göster.O zaman biz hala inanmıyorsak
istediğin lafı söylersin.

Ortada birşey yok, onu bunu yapın şöyle yapın böyle yapın......Bu işin sonu yok.
Yap göster deki ben şöle yaptım şurada takıldım ne yapaliriz...

Sen hemen dellenip millete laf sokuyorsun sonra inanmıyor diye kızıyorsun.

İnandır o zaman................

Haklısın. Bana diğer üyelerin yazdıklarına bakarsan pek akıllı bir adam için yazılmış yazılara benzemiyor. Önemsemiyorum. Utanacak yüzleri varsa utansınlar. Seni tebrik ediyorum. Bence herkes özellikle üniversite okuyan gençler öğrendiği bilgileri mutlaka pratiğe dökmelidir. Bu delilik değildir ve illa yöntemlerimiz endüstride kabul görmüş yöntemler olmak zorunda değil. Tesla'nın bir sözü var şimdi tam yeri paylaşmak istiyorum.

“Bizden önceki birçok jenerasyonda makinelerimiz dünyada herhangi bir yerde elde edilen enerji ile çalıştırıldı. Bu yeni bir şey değil. Gücünü topraktan alan etkileyici Antheus mitosunda, büyük matematikçilerinizin spekülasyonlarına rastladığımız bir şey var. Enerji uzayın her yerinde. Bu enerji statik mi, kinetik mi? Eğer statik ise umutlarımız boşuna; eğer kinetik ise "ve böyle olduğunu biliyoruz" insanlık için makineleri bu doğanın döngüsüne bağlamak sadece bir zaman meselesidir.”

Nikola Tesla

İşte modern insan enerji ihtiyacı için makinelerin ihtiyaç duyduğu enerjiyi tek bir merkezde üretip dağıtmak yerine daha dağıtık bir mimaride daha verimli olarak üretebilir. Dolayısıyla makinelerimizi doğanın enerji döngüsüne bağlayarak daha verimli şekilde çalıştırabiliriz.

Ben bunun çeşitli yollarının çok verimli olduğunu düşünüyorum. Zaman buldukça buradan paylaşırım. Zaten hali hazırda kullanılan ve çok bilinmeyen bir çok yöntem var.

Ayrıca bu topraktan elektrik konusunda nasıl bir çalışma yaptın? Elektrotların boyutu ve şekli nasıldı? Doğrudan toprağa mı uyguladın yoksa saksı ya da kaplar mı kullandın? Bu konuyu daha detaylı yazabilir misin?

Ayrıca senin daha iyi fikirlerin varsa maliyet gücümüzü birleştirebiliriz. Hatta ben sana doğrudan finans sağlayabilirim. Şimdi üzerinde çalıştığım çok daha ilginç bir proje var. Detaylarını eğer istersen özelden yazabilirim. Yaptıktan sonra burada paylaşmayı düşünüyorum. Projelerim için para harcamaya her zaman için varım. Örneğin şu yukarıdaki elektrotları ya da senin önerebileceğin diğerlerini satın alıp doğrudan senin adresine göndersem bunu yapmak, denemek için yeterli zamanın ve çalışabilecek alanın var mı?

Açıktan sormak istemediğin sorular olursa bana özelden yazabilirsin. Benim henüz özel mesaj hakkım olmayabilir ama seni yanıtlarken diğer projeleri de anlatabilirim.
Bence herkes ... öğrendiği bilgileri mutlaka pratiğe dökmelidir. İşte simdi utandım, bu sözü söyleyip de aksini yapmak herkesin harcı değil.

sayın ahmet kardeşim. çok güzel araştırmalar yapıyorsun. güzel deneyler de yaptığına eminim.
topraktan elektrik projesi yaptığına eminim. bir de şöyle bir deney yap ac dc bir adaptör ile 50 volt bir kondansatörü şarj et ölçü aleti ile ölçüm yap 12 volt adaptörde 18 volt gösterdiğini göreceksin. ölçüm değerlerini not et. daha sonra 12 volt bir akü ile 50 voltluk kondansatörü şarj et ölçüm yap değerin 12 volt ta sabit kaldığını göreceksin. toprak aküsündeki eksik nokta da şudur ki voltajın içindeki amper i alıp bir yere depolayamıyorsun. yani aslında olmayan bir şeyi depolamaya çalışmak gibi bir durum ortaya çıkıyor. bu konuda bir çok deney yaptım. ama bir türlü amperi yükseltip depolamayı başaramadım :) voltaj yükseliyor ama amper de değişim olmuyor. seri bağlantı ile mantık olarak voltaj yükseldikçe amperin de yükselmesi gerekiyor seri bağlantıda ama olmuyor :) denemeden anlamak çok zor... sen bu işle fazlasıyla uğraşıyorsun yazılarından da anlaşılıyor. en azından bir şeyler yapıp paylaşıyorsun. bir deney yapmadan yorum yapan insanlarda var ama sen onlara aldırış etme. o öyle olmaz diyenlerin sözlerine de pek fazla aldırış etme... deney yapmak çok önemli okuyup da konuşmak yerine deney yaparak tecrübe kazanmak gibisi yoktur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri