Proje: Ucuz Elektrik - Toprak Aküsü - Maliyet 200 TL ve 3KW

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Çok büyük derken MW/s boyutunda...
İmkansiz demeyin.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Yahu arkadaş.
140 sene önce alınan patent neden hala hayata geçirilemedi.
140 sene önce yapılan bu buluş, gelişitirilip, yapılıp ta köylere elektrik verileceği yerde, neden bir dünya bütçe ile günümüzde güneş enerji sistemleri kuruluyor :D
Ben işin tekniğinden olabilirliğinden bahsettim. Anlayabiliyorsanız ne ala, bizzat iddalarınızı hayata geçirir öyle konuşursunuz.

Bana adamlar yapmış etmiş demeyin.
Kendiniz yapın ve efendi efendi kullanın. Neden insanlara yapın edin diyorsunuz ki.
Artık elinizde güçlü bir güç kaynağı var. İhtiyaç duyacağınız elektriği bir invertör yardımıyla 220V olarak evinizde kullanabilirsiniz.
İnsanlar bu projeyi yaparsa siz mutlu mu olacaksınız.
Burada kirlilik yaratan sizlersiniz.

@John_Ahmet

Konudan bağımsız merak ettiğimden sormak isterim.Bağdat pillerinin aydınlatmada kullanıldığına dair bir kaynak var mı?

Zira benim bildiğim ne için yapıldığına dair hiç bir bilgi olmadığına dair.Tahminler var ama onlar arasında aydınlatma yoktu.

Hasılı yazdığınıza dair bir kaynak vermeniz mümkün mü?

Yahu arkadaş.
140 sene önce alınan patent neden hala hayata geçirilemedi.
140 sene önce yapılan bu buluş, gelişitirilip, yapılıp ta köylere elektrik verileceği yerde, neden bir dünya bütçe ile günümüzde güneş enerji sistemleri kuruluyor :D
Ben işin tekniğinden olabilirliğinden bahsettim. Anlayabiliyorsanız ne ala, bizzat iddalarınızı hayata geçirir öyle konuşursunuz.

Bana adamlar yapmış etmiş demeyin.
Kendiniz yapın ve efendi efendi kullanın. Neden insanlara yapın edin diyorsunuz ki.
İnsanlar bu projeyi yaparsa siz mutlu mu olacaksınız.
Burada kirlilik yaratan sizlersiniz.

Senin ve senin gibilerin yüzünden şu an kullanılmıyor. Elektriği ticari olarak satmak istiyenler sana al bu elektrotların bu da çamaşır suyun üret üretebildiğin kadar demiyor. Senin evine kadar elektriği getirip senden her ay nasıl para alabilirimin derdinde olduğundan ve tembelliğimizin de dezavantajıyla yuvarlanıp gidiyoruz. İnanmayan dener bakar sonuçları tatminkâr görürse uygular ve kimseye muhtaç olmaz. Burada çok bilmişlik yapıp olmayacağını söylemek sizi daha bilgili göstermez. Bilen insanlar ön yargısız şekilde kendisine bu tür bir bilgilendirme yapıldığında önce dener. Bol keseden savurmaz. Kalkıp da madem işe yarıyor da neden kullanılmıyor demeyin. Böyle olsaydı Tedaş zengin olamazdı. Endüstri insanların daha verimsiz sistemlere daha fazla para ödemesi için insanları kandırmaya odaklı olduğu sürece de böyle devam eder. Bugün 2019 yılındayız ve çok daha iyi sistemler yapılabileceği halde maksimum %35 verimle aracına yakıt koyup otto çevriminden faydalanıyorsan bunu söylemeye hakkın yok anladın mı?

Konudan bağımsız merak ettiğimden sormak isterim.Bağdat pillerinin aydınlatmada kullanıldığına dair bir kaynak var mı?

Zira benim bildiğim ne için yapıldığına dair hiç bir bilgi olmadığına dair.Tahminler var ama onlar arasında aydınlatma yoktu.

Hasılı yazdığınıza dair bir kaynak vermeniz mümkün mü?

Şu videoyu izleyin ve kesinlikle bir bilgi kaynağı olarak değerlendirmeyin ancak videoda bahsedilen üniversiteleri ve araştırmaları yapanların isimleriyle söylüyor. Bağdat pillerinin bulunduğu bölgelerde bugün bilinen akkor lamba tipinde ışık kaynağı olarak kullanıldığını güçlü şekilde düşündüren nesnelere de rastlamışlar. Geçmişte yaşayan insanlar elektriğin ne olduğunu tam olarak bilmeseler de soylular ve kralların saraylarında ve büyücüler tarafından kullanılmışlar. Amaçları ne olursa olsun doğada yaşayıp elektriğin farkına varamamak idiot olmakla eş değerdedir. Nasıl ki iki kumaş parçasını birbirlerine sürttüğünde saman gibi küçük nesneleri çekiyor ve zaman zaman da bir nesneye değdirdiğinizde küçük kıvılcımlar çıkarıyorsa bunun farkındalığının ötesinde çok detaylı argeleri olup olmadığı tartışılabilir ancak elektriğin kesinlikle farkındaydılar. Ne olduğunu bilmeseler bile araştırmalar bunu gösteriyor.

En iyisi sen videoyu izle ve konu ilgini çekerse bahsi geçen üniversiteleri ve araştırmaları inceleyip konunun diğer detayları hakkında bizi bilgilendir. Ben kullanıldığı konusunda bir çok yazı okudum ve bazı videolarda bulguları görme fırsatı buldum ancak bunlar kesin doğrudur diyecek kadar konu hakkında uzmanlığım yok.

Bunu boş verin topraktan daha fazla nasıl faydalanabiliriz buna bakalım. Örneğin toprağın 3 metre altında yaz kış ısının sabit olduğunu ve bunun yaklaşık 15 santigrad derece kadar olduğu vurgulanmaktadır. Yerin bu derinliğine kadar kazıp oraya bir kaç metre küp su kazanları koyarak peltier elemanı ile bunlar elektriğe dönüştürülüp daha fazla ısıtmak için indüksiyon ısıtma kullanılarak kışın ısınma ve genel olarak aydınlanma ihtiyaçlarımız için kullanılabilir. Özellikle şebekenin olmadığı yerlerde çok iyi verim alındığı söyleniyor. Kimi şirketler bu işe bulaştı ve ısı pompaları ile lüks villaların ısınmasını bu şekilde sağlıyorlar.

Bu konuyla da alakalı olabileceğinden ve sistemin verimini olağanüstü şekilde artırabilecek bir bilgi olduğundan şu konuyla da ilgilenebilir misiniz?

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/Şu-konuyu-bilen-var-mı-radiant-energy-ve-dikey-dalga.130829/

@confickerbelasi @Mr_YAMYAM @binbaşı Arkadaşlar lütfen biraz aydınlatıcı bilgiler verip pesimist olmadan sadece olumlu taraflarına odaklanarak açıklama yapalım.

Son düzenleme:
Sn. uye @John_Ahmet konuyu bastan buraya kadar okudum, kullandiginiz dile lutfen dikkat edin ayrimcilik yapmayin asagilayici sifatlar kullanmayin, aksini dusunuyorsaniz dogru forumda degilsiniz demek ki.

Bildigim kadariyla bireysiniz yani herhangi bir kitleyi veya firmayi temsil etmemektesiniz. Bu sebeple fikirlerinizi cogunlugun sesi lideri gibi sunmayin (bu imaj konudaki tum mesajlarinizda mevut).

Kisisel olarak basliga bakip da sormamak elde degil, ucuz dediginiz projenin maliyeti nedir, yanlis hatirlamiyorsam elektrodlar 2-3 sene idare eder ve degismeli cumleniz vardi? Link kaynak vermeden lutfen maliyetleri bir kagida yazip resimleyin olmadi kalem kalem yazin. Siz bu projeyle ne zaman tanistiniz, gerceklestirme yolunda hangi asamadasiniz? Onceki enerjiciler gibi yaptiginiz projeniz var mi? Sonuclanmamis dahi olsa.

İlk iki paragrafı es geçiyorım ve sadece cıss diyorum. Bence eşref saatinizde bir daha okuyun. Yine her zamanki gibi konuya negatif yaklaşanlar oldu ve bu benim için hiç sorun değil kurallar aşılmadığı sürece ben de kullanılan asabi tondan daha aşağıda makul cevaplar verdiğimi düşünüyorum. Tartışmanın böyle olması aslında benim hoşuma da gidiyor çünkü okuyan sıkılmıyor ve kurallar aşılmadığı sürece bence böylesi çok daha yararlı olur.

Aslında ilk yazımda proje maliyetiyle ilgili kullanılabilecek ürünlerin linkleriyle birlikte çok detaylı bilgiler verdim.

106 TL + KDV fiyatıyla 80 adet artı (+) kutup için kullanacağınız elektrotları satın alabiliyorsunuz. 47 TL'ye de 50 adet eksi (-) kutup için kullanabilecekleri satın alabiliyorsunuz. Bunlar kaynak elektrotları olduğundan elektrik geçirgenlikleri çok iyidir ayrıca artı (+) kutup elektrodun karbon miktarı özel olarak azaltıldığı için daha iyi voltaj farkı oluşturacaktır. Ayrıca elektrotların sayıları konusunda bir sınır bulunmuyor. Yeterli miktarda alana sahipseniz İstediğiniz kadar elektrot kullanıp arzu ettiğiniz miktarda enerjiyi elde etmeniz zaten mümkün olacaktır. Diğer malzemeler ise bağlantılar için yalıtılmış kalın kablolar ve toprağın asit düzeyini biraz artırmak için kullanılabilecek kloraktır. Klorağı da öyle sebil gibi dökmüyorsunuz. Klorağı kullanma periyodunuzu her seferinde iki katına çıkararak örneğin önce günde bir sonra 2 günde sonra 4 vs... Daha sonra bir yandan toprağı nemli tutmak için klorağı seyreltip bir yandan su kullanıyorsunuz. Hatta sonraları yalnızca su kullanarak sadece nem dengesi oluşturuyorsunuz. Bahsettiğim ölçekte en fazla 5 litre klorak elekrotlar kullanılmaz hale gelene kadar yeterli olabilir.

https://metalavm.com/paslanmaz-elektrod-inox-awl-250-mm

https://www.kaynakreyonu.com/Karbon-Elektrodu-64x305-50-li-paket,PR-2015.html

Şu videoyu izleyin ve kesinlikle bir bilgi kaynağı olarak değerlendirmeyin ancak videoda bahsedilen üniversiteleri ve araştırmaları yapanların isimleriyle söylüyor. Bağdat pillerinin bulunduğu bölgelerde bugün bilinen akkor lamba tipinde ışık kaynağı olarak kullanıldığını güçlü şekilde düşündüren nesnelere de rastlamışlar. Geçmişte yaşayan insanlar elektriğin ne olduğunu tam olarak bilmeseler de soylular ve kralların saraylarında ve büyücüler tarafından kullanılmışlar. Amaçları ne olursa olsun doğada yaşayıp elektriğin farkına varamamak idiot olmakla eş değerdedir. Nasıl ki iki kumaş parçasını birbirlerine sürttüğünde saman gibi küçük nesneleri çekiyor ve zaman zaman da bir nesneye değdirdiğinizde küçük kıvılcımlar çıkarıyorsa bunun farkındalığının ötesinde çok detaylı argeleri olup olmadığı tartışılabilir ancak elektriğin kesinlikle farkındaydılar. Ne olduğunu bilmeseler bile araştırmalar bunu gösteriyor.

En iyisi sen videoyu izle ve konu ilgini çekerse bahsi geçen üniversiteleri ve araştırmaları inceleyip konunun diğer detayları hakkında bizi bilgilendir. Ben kullanıldığı konusunda bir çok yazı okudum ve bazı videolarda bulguları görme fırsatı buldum ancak bunlar kesin doğrudur diyecek kadar konu hakkında uzmanlığım yok.

Videoda yada başka bir kaynakta maalesef sizin iddia ettiğiniz "aydınlatma" konusu geçmiyor.

Bu tür konular herkesin bir tarafa çektiği somut gerçeklere dayanmayan spakülatif konular.Bu nedenle de bir teoriye projeye bir fikre dayanak yapmak mantıklı değil.

İlk iki paragrafı es geçiyorım ve sadece cıss diyorum. Bence eşref saatinizde bir daha okuyun. Yine her zamanki gibi konuya negatif yaklaşanlar oldu ve bu benim için hiç sorun değil kurallar aşılmadığı sürece ben de kullanılan asabi tondan daha aşağıda makul cevaplar verdiğimi düşünüyorum. Tartışmanın böyle olması aslında benim hoşuma da gidiyor çünkü okuyan sıkılmıyor ve kurallar aşılmadığı sürece bence böylesi çok daha yararlı olur.

Aslında ilk yazımda proje maliyetiyle ilgili kullanılabilecek ürünlerin linkleriyle birlikte çok detaylı bilgiler verdim.

106 TL + KDV fiyatıyla 80 adet artı (+) kutup için kullanacağınız elektrotları satın alabiliyorsunuz. 47 TL'ye de 50 adet eksi (-) kutup için kullanabilecekleri satın alabiliyorsunuz. Bunlar kaynak elektrotları olduğundan elektrik geçirgenlikleri çok iyidir ayrıca artı (+) kutup elektrodun karbon miktarı özel olarak azaltıldığı için daha iyi voltaj farkı oluşturacaktır. Ayrıca elektrotların sayıları konusunda bir sınır bulunmuyor. Yeterli miktarda alana sahipseniz İstediğiniz kadar elektrot kullanıp arzu ettiğiniz miktarda enerjiyi elde etmeniz zaten mümkün olacaktır. Diğer malzemeler ise bağlantılar için yalıtılmış kalın kablolar ve toprağın asit düzeyini biraz artırmak için kullanılabilecek kloraktır. Klorağı da öyle sebil gibi dökmüyorsunuz. Klorağı kullanma periyodunuzu her seferinde iki katına çıkararak örneğin önce günde bir sonra 2 günde sonra 4 vs... Daha sonra bir yandan toprağı nemli tutmak için klorağı seyreltip bir yandan su kullanıyorsunuz. Hatta sonraları yalnızca su kullanarak sadece nem dengesi oluşturuyorsunuz. Bahsettiğim ölçekte en fazla 5 litre klorak elekrotlar kullanılmaz hale gelene kadar yeterli olabilir.

https://metalavm.com/paslanmaz-elektrod-inox-awl-250-mm

https://www.kaynakreyonu.com/Karbon-Elektrodu-64x305-50-li-paket,PR-2015.html

Öncelikle bahsettiğiniz konu enerji üretimi için hiç verimli değil. Ama isteyen amatörce deneyebilir. Bu uygulamayı yapmak isteyenler karbon , yumuşak demir veya çinko kullanmalıdır. Fakat linkini verdiğiniz malzemeler bu iş için uygun değil.

Keşke başkalarına önermeden kendimiz ufak çaplı deneyerek başkalarıyla paylaşsak.

Kolay gelsin...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
127,963
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri