Proje: Ucuz Elektrik - Toprak Aküsü - Maliyet 200 TL ve 3KW

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Arkadaşım zamanında bir sürü kişi denemiş olabilir ve başarısız olmuş olabilirler
Bu benim başarısız olacağım anlamına gelmiyor
Ben zaten yaptım işin mantığını biliyorum
Evet bu projeyi yaptığımda AC yada DC olarak hareket ettim
Ama şu anda yapmış olduğum projedeki mantık hatası DC olarak hareket etmemden kaynaklı bir sonuç hatası oluştu.
Ben bu projeyi yaptığımda ahmet kardeşimin gösterdiği videolardan habersizdim.
videoları izledikten sonra nerede yanlış yaptığımı anladım
ve simdi projeyi tekrardan hayata geçirmeyi düşünüyorum.
SEN GÜL DALGA GEÇ HAYAT SANA GÜZEL KARDEŞİM :)

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
@John_Ahmet nereyi okuyorsunuz ki, mesajdaki kelimeler @guzelyalili nin birkac mesaj oncesi klavyesinden dokulenlerdi alinti yapmadim sadece, neyse anlayan anladi.

Evet yapin diyorum olumsuz dahi sonuclansa yapin ama kendiniz yapin, kimseye emretmeden basarili da olsaniz basarisiz da yapin ve mertce paylasin. Turkler basarida alaycidir sozunuze katilmiyorum. Hem Turk olan kendi cani pahasina baskasinin cani yansin istemez basarisizligin maliyetini baskasina yikmaz, din kardesinin de bosa para savurmasina izin vermez. Bizim keyfimiz zor sartlarda da yerindedir ve cozum yolu buluruz.

Arkadaslar yalniz kafama yatmayan bir durum var, aciklamalariniz uzerine. Dediniz ki bu elk ne dc ne ac? Peki bunu neyle olceceksiniz? Mevcut olcu aleti de ise yaramayacak bu durumda haksiz miyim? Sakin bunu dusunmedim demeyin siz zeki kisilersiniz ... Yoksa yeni bir icat mi geliyor supriz yacaktiniz ha, gurur duydum gencler sizinle :).

merak etme ölçü aleti işinde hata yaptım zaten...
ölçü aleti bu elektrikte işe yaramıyor
ölçü aletinin tasarımı
DC ve AC göre
zaten hata burada başlıyor...

Arkadaslar yalniz kafama yatmayan bir durum var, aciklamalariniz uzerine. Dediniz ki bu elk ne dc ne ac? Peki bunu neyle olceceksiniz? Mevcut olcu aleti de ise yaramayacak bu durumda haksiz miyim? Sakin bunu dusunmedim demeyin siz zeki kisilersiniz ... Yoksa yeni bir icat mi geliyor supriz yacaktiniz ha, gurur duydum gencler sizinle :).

Bu elektriğin doğada depolanmış ham haline soğuk elektrik deniliyor. Dolayısıyla biz bu elektrik akımlarını öncelikle seramik ya da polyester kutupsuz kondansatörlerde depolayıp eğer AC karakteristiğe sahipse daha sonra doğrultup son olarak kutuplu kondansatöre aktarıyoruz. Kondansatöre aktardığımız vakit bu elektrik bildiğimiz sıcak elektriğe dönüşüyor. Dolayısıyla sürekli olarak sistemden çekebildiğimiz maksimum güce bakarak başarımızı ölçebiliyoruz.

Şimdi aklınıza yattı mı? Benim okuduğum kaynaklarda da konuyu aynen böyle aktarıyorlar ve bunu ben de tecrübe ettim.

Ne oldu hâlâ rezonans konusuna bir cevap veremediniz? Rezonansın bu soğuk elektrik akımlarını ciddi oranda artırdığı ile ilgili yazdıklarım ve diğer konulardaki fikirlerinizi duymaya başladığımda gerçekten ciddi bir şekilde konuyu düşündüğünüzü anlamaya başlayacağım.

Son düzenleme:
Bu elektriğin doğada depolanmış ham haline soğuk elektrik deniliyor. Dolayısıyla biz bu elektrik akımlarını öncelikle seramik ya da polyester kutupsuz kondansatörlerde depolayıp eğer AC karakteristiğe sahipse daha sonra doğrultup son olarak kutuplu kondansatöre aktarıyoruz. Kondansatöre aktardığımız vakit bu elektrik bildiğimiz sıcak elektriğe dönüşüyor. Dolayısıyla sürekli olarak sistemden çekebildiğimiz maksimum güce bakarak başarımızı ölçebiliyoruz.

Şimdi aklınıza yattı mı? Benim okuduğum kaynaklarda da konuyu aynen böyle aktarıyorlar ve bunu ben de tecrübe ettim.

Ne oldu hâlâ rezonans konusuna bir cevap veremediniz? Rezonansın bu soğuk elektrik akımlarını ciddi oranda artırdığı ile ilgili yazdıklarım ve diğer konulardaki fikirlerinizi duymaya başladığımda gerçekten ciddi bir şekilde konuyu düşündüğünüzü anlamaya başlayacağım.
Bence bu isleri birakin her kelimenizden baska soru cikmakta sabaha kadar uzar gider muhabbet, ya ozenli secin ya da bilginizi arttirin sonra yazin.

dediniz kim karar veriyor nasil olcuyor Ac mi degil mi?

Ayrıca siz Markoni'nin torunlarısınız ve Tesla'yı anlamakta zorlanmanız normal bir durum :)

@by lent hocam
Benim eski tip osiloskopum soğuk elektriği ölçebiliyor. Ancak tek başına ölçemiyor olup DECIBELMETRE ile birlikte ölçmek gerekiyor. :D

Dilerseniz size göndereyim siz de test ediniz :)

dediniz kim karar veriyor nasil olcuyor Ac mi degil mi?

Bence sizin anlayan yerlerinizde problem var. Bu elektrik bir şekilde kondansatörlere intikal ettikten sonra onu bildiğimiz sıcak elektrik olarak kullanabiliyoruz. Dolayısıyle normal bildiğimiz ölçü aletlerini kullanabiliyoruz. Bunun neresini anlamadınız ya da aklınıza yatmadı da daha soru sorma ihtiyacı duyuyorsunuz? Sorun rahatlayın. Bence sizde motomot düz bir mantık var ve beni konumlandırdığınız yeri değiştirin. Sonra bu cümleleri doğru anlayıp yorumlayın. Belli ki yanlış anlayıp yorumluyorsunuz.

Idrak yollariniz tikali oncelikle uzmana gidip actirin. Alintiladigim sizin mesajiniz, asamalari yazmissiniz ben ikinci adimda bunu ac ise boyle davraniyorum derken, simdi kalkmis son adimda olcuyorum neyi anlamiyorsun diyorsun. Sorum gayet basitti ac olmasininasil anliyorsunuz olcuyorsunuz? Kokluyir musunuz isiriyor musunuz bilmedigimiz ozel yeteginiz mi var? Neyle ocuyorsunuz bu farkli dwdiginiz elk? Telsiz alicisi olmadan verici yapmaya benziyor. Ya da uydu yapmadan uydu alicisi yapmissin kac yazar neye yarar?

Bir dediginiz tekrar edemiyor kendinizle celisiyorsunuz.

Araya girmek istemiyor olsam da, asgari müştereklerde buluşmayı öneriyorum! Mesela, "elektrik nedir, nasıl tarif edilir" den başlasak?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri