Proje Ödevi Yakınlık Genişlik Ölçme

tnfrDNZ

Üye
Merhaba öncelikle bu benim forumdaki ilk mesajım umarım devamıda gelir,
Sizlerden bir konuda yardım almak istiyorum bir proje ödevim var ve ödevde yapmam gereken bir makina var makina kısmı tamam ancak sensörlerin yapacağı önemli bir işlev var bu konuda bilgim sınırlı
şimdi makinaya bağlı olan sensör karşısındaki ağaçları tarayıp ana gövdeye yaklaşacak yapmak istediğim iş bu
bunu yaparken mesafeyi ölçecek ona göre komut gönderecek makinaya o şekilde yaklaşacak
ağacın gövdesininden ayrılan dallar var bu dallar var bunlar engel oluşturabilir düşüncesindeyim işte bunun içinde ağaç gövdelerinden ince olur kalınlığın en büyük olduğu yere yönelmesini istiyorum bunu nasıl yapabilirim. ne tür sensörler kullanabilirim kullanmalıyım yardımlarınızı bekliyorum.Bu durum biraz zor olabilir derseniz benim makinanın ağacın gövdesine yönelmesi için gövdeye ya da makinanın yönelmesi gereken noktaya bir verici koysam sensörde bunu görse mesafe olarak da hesaplayıp yaklaşsa diyorum. bunun için ne yapmam gerekir teşekkürler. teşekkürler.

1-Ağaçları standart yetiştirmeleri için yetiştiricileri eğitebilirsin.
2-Makineye "analog bilgisayar" yerleştirebilirsin , hem bu sayade işsizlik sorununun çözümüne katkıda bulunmuş olursun , nede olsa bu sorun senin gibilerin yaptığı makinelerin katkısı ile büyüyor.
3-Algoritmanı gözden geçirip daha bir mantıklı ! hale getirebilirsin.
4-İlla yapacağım dersen çokda zor iş değil , "radarla" tararsın ya da günümüzde yaygın ve önü açık bir konu , video ile ortamı yakalayıp digital ortamda tanılama yapıp sonuca göre çıktıları makine komutlarına dönüştürürsün...

Ödevi verene mi ödevi alana mı , kime ne desek acep ?

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri