Programlama ve C

etuzuner

Yönetici
Yönetici
Yönetici
Programlamanın tarihçesinden birçok örneğe kadar, 368 sayfalık güzel bir kaynak..

Şifre :
Kod:
www.kontrolkalemi.com

Ekli dosyalar

• C - Programlama.rar
    386.9 KB · Görüntüleme: 1,473
* Teşekkür içerikli mesajlar silinmiştir. Lütfen "Teşekkür Et" butonunu kullanarak teşekkürünüzü iletiniz.

MESAJ İÇİN TEŞEKKÜRLER BİRŞEY SORUCAM

SİZCE C'mi
Yoksa Visual Basic mi aralarındaki fark ne

Visual Basic, Basic dilini temel alır ve adından da anlaşılacağı kullanıcının en kolay şekilde kullanımı için tasarlanmıştır. Sanırım tarih olarak 90'ların başında piyasaya çıktı. Çıkaran ise Microsoft'dur. VB, arayüz uygulamalarına verdiği hızlı yanıtlarla dikkat çekmektedir.

C programlama dili ise genel amaçlı uygulamalar için birebirdir. İnternet üzerinde veya kitapçılarda dünya kadar kaynak bulabilirsiniz. Yazmak istediğiniz programın hem kullanıcı açısından hem de kendi açınızdan erişebilirliği adına C çok daha ön plandadır. Ayrıca derleyici olarak bir platform yer almakla birlikte, çoğu işletim sisteminde built-in (önceden yüklenmiş) bulunmaktadır.

Şimdi eğer sorunuz hangisini öğrenmeliyim olursa bence C'den başlarsanız sizin için daha iyi olur. Her ne kadar temelleri biraz benzese de bence ilk öğrenme için C daha kolay gelir. Ayrıca dediğim gibi bir sürü de kaynak ve örnek bulabilirsiniz. Hele bir de elektronik sektöründeyseniz C'den başlamanızı öneririm, en azından ben öyle yapmıştım.

Saygılarımla,

Bize fortran öğretmişlerdi okuldayken. Keşke onun yerine C öğrenseymişiz.

Dil ogrenmek kolay birsey. Bir dil biliyorsan zaten ayni aileden bir dili 1 haftada ogrenirsin.

c çok iyi bir dil özellikle c# öğrenmeyi herkese tavsiye ederim, kaynak için teşekkürler...

C programlama dili için güzel bir kaynak paylaşımı, anlatım çok iyi.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri