Programlama Dilleri ile Neler Yapılabilinir..?

etuzuner

Yönetici
Yönetici
Yönetici
Değerli kontrolkalemi.com üyeleri, böyle bir konuyu hem yeni başlayanlara hem de kendini geliştirmek isteyenlere yardımcı olması için açmak istedim. Yapmış olduğunuz projeleri veya fikirlerinizi paylaşırsanız umarım herkes için faydalı olacaktır.
Programlama dilleri derken çok kapsamlı bir konu olduğunun farkındayım. Bir arkadaşım Dev-C++ kullanılarak asansör uygulaması yaptı. Başka bir arkadaşım ise Visual Basic kullanarak Kayan Yazı uygulaması yaptı.
Sizler de yaptıklarınızı veya bildiklerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Saygılarımı sunar, iyi çalışmalar dilerim..

vb ile veritabanı programlama, diğer dillere oranla daha kolay olduğunu duymuştum...
sadece veritabanı ilgili çalışma yapacak arkadaşlar için ideal...

kayimguney ' Alıntı:
asansör uygulamasını paylaşabilir misin?
Sn. kayimguney en kısa zamanda arkadaşımdan gerekli dosyaları alıp paylaşıma açacağım. İlginize teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim..

Sn.etuzuner

Programlama dilleri ne olursa olsun sonuç aseblere, asemler de eşittir makina diline, bu yapıda "0" - "1" dayanıyorsa,

Aklınıza gelebilecek herşeyi yapabilirsiniz. Ama sizi kısıtlayan 3 ana etken vardır. veri işleme hızınız (İşlemci hızı), veri saklama alanınız (Hafıza boyutu) , algoritmanız (Programınız, ya da isteğinizi anlatabilmeniz).

Yolun sonu neresidir kestirmek zor.

Sadece programlama dillerinin farklı avantaj ve dezavantajları vardır. (Bu tamamiyle ayrı bir konu) Bunuda belirleyen ana etken derleyicilerinin yapısıdır.

Saygılar

etuzuner ' Alıntı:
Sn. kayimguney en kısa zamanda arkadaşımdan gerekli dosyaları alıp paylaşıma açacağım. İlginize teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim..

Sn. etuzuner paylaşımını bekliyorum şimdiden teşekkürler..

c++ ile yapılamayacak şey nerdeyse yok. her şey hayal gücünüze kalmış

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri