program ve dökümanlar hakkında ...

sina-n

Üye
arkadaşlar ben bir türlü anlayamadım ney neyin yazılımı???

SCHNEIDER
a-) PLC

1-)MODİCON MİCRO VE PREMİUM ->> PL7 ile programlanıyor?
2-)MODİCON OUANTUM VE MOMENTUM ->> CONCEPT ile programlanıyor?

b-)SR(AKILLI ROLE)

1-)ZELİO ile programlanıyor?
2-)TWIDOSUIT ile programlanıyor?

bu yazdığım sıralamalarda bir sıkıntı var mı ? varsa nedir ? :confused:

bir sorum daha olacak telemecanıque schneider in bir ürünü müdür? eğer öyle ise niye iki ayrı başlıkta inceleniyor?
bu soruları sormamın sebebi twido programını kurduktan sonra çalıştırdığımda açılan arayüzde sağ üst kösede telemecanique yazıyordu ama ürünü lisanslamak istediğimde schneider sitesine bağlanadı kafam çok acaip karıştı :)

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Arkadaşım bildiğim kadarıyla eskiden schneider diye bi marka yoktu telemekanik ve merlingerin vardı. Telemekanik ve merlingerin schneider ismiyle birleştiler.zamanla telemekanik ve merlingerin isimleri kalkacak.

Bilgileriniz için teşekkürler plc 'ler ve programları hakkında bilginiz var mı?

Kurtların boynu niye kalındır bilir misin yiğennnnnn !!!!! kendi işlerini kendi görürde ondan yiğennn!!!:)
bu güzel sözden sonra bir paylaşımda bulunayım
Schneider marka quantum ve momentum plc ler unity diye bir program ile programanıyor
m340 ve premıum ise pl7 adlı programlanabiliyor

Scada programı ise vijeo citect ile programlanıyor

haberiniz ola.... lütfen teşekkür yerine +pop lütfen :)
hayırlı işler...

vijeo citect hakkında bilgisi olan yardımcı olabılırmı

türkçe döküman varmı

Unity Pro da bu yazdığınız programlardan bir üst düzeyde Schneider'ın geliştirdiği proramdır. Özellikle Premium PLC'leri programlamak için kullanılıyor.
TwidoSoft ve TwidoSuite programları ise adlarından da anlaşılacağı üzere Schneider'ın Twido serisi PLClerini programlamak için kullanılıyor ...

m40 programlama ile ilgili kurs notu ,tez ,araştırma ,vs varmı arkadaşlar paylasırısanır sevınurim ....:)

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri