Profilo Pasific 5328 tambur dönmüyor

slmlar arkadaşlar, eski model profilo pasific 5328 çamaşır makinamın dün tanburu döndüremediğini farkettim, diğer tüm sistem çalışıyor, ilk başta motor kömürüne baktım fakat kömürler sağlam (motorda koku,yanma farkedilmedi, sağlamlık testi yapılmadı), kayış falan her şey düzgün görünüyor, üst kapağı açtım anormal bir şey gözüme çarpmadı, acaba motoru mu gitti ya da devrelerde farkedemediğim bir yanık vs. mi var acaba fotolarla sizde bakın istedim, tşkler

Ekli dosyalar

• IMG_20190204_193230.jpg
    IMG_20190204_193230.jpg
    390.3 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_20190204_193259_HHT.jpg
    IMG_20190204_193259_HHT.jpg
    319.4 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG_20190204_193316_HHT.jpg
    IMG_20190204_193316_HHT.jpg
    395.4 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG_20190204_193337.jpg
    IMG_20190204_193337.jpg
    409.8 KB · Görüntüleme: 23
güzel kardeşim makinanın beyni ve amartisörleri arızalı
yaklaşık 20 senelik bir model olduğu için beynin yenisinin satışı yok elimde çıkma temiz beyin ve orijinal amartisörü var.Beni 0536 462 18 59 dan ararsan yardımcı olurum.

güzel kardeşim makinanın beyni ve amartisörleri arızalı
yaklaşık 20 senelik bir model olduğu için beynin yenisinin satışı yok elimde çıkma temiz beyin ve orijinal amartisörü var.Beni 0536 462 18 59 dan ararsan yardımcı olurum.
usta seni yarın ararım da emin misin beyinden kaynaklı olduğuna ve amartisör kırık evet ama onla alakası var mıdır, fiyatları yazabilirsen iyi olur? tşkler

emekli olmamak için tamiri
veya
emekli ( yaşa takılmıyorsa ? )

Son düzenleme:
emekli olmamak için tamiri
veya
emekli ( yaşa takılmıyorsa ? )
en doğrusu emekli olması ama işte belki ucuz yapabileceğim bir parça değişimi gerekebilir diye düşündüm fakat yeni makina alımı benim gibi tek yaşayan biri için uğraşması zor, internetten yeni bir makina alcam da kargo onu nasıl eve taşıyacak da servisi cağıracam da servis bağlantıyı yapacak da, eski makinayı evden çıkarmak gerekecek de .... baya sıkıntılı iş

en doğrusu emekli olması ama işte belki ucuz yapabileceğim bir parça değişimi gerekebilir diye düşündüm fakat yeni makina alımı benim gibi tek yaşayan biri için uğraşması zor, internetten yeni bir makina alcam da kargo onu nasıl eve taşıyacak da servisi cağıracam da servis bağlantıyı yapacak da, eski makinayı evden çıkarmak gerekecek de .... baya sıkıntılı iş

İnternetten al.Kargo taşır ev kapısına teslim eder.Sıkıntı yok.
Seni üzecek olan eski makinayı evden çıkarmak olabilir.

yörenizde varsa inceleyin işinize gelirse .

https://www.google.com/search?q=Pro...2qbgAhXOZFAKHc7yCfcQ_AUIDygC&biw=1366&bih=626

sağol hocam, ikinci el almayacam artık, zaten makine de ikinci eldi 200 liraya 2012 de almıştım ikinci elcilerden, tekrar almak sorun olmaz, iki dakkada eski makinayı götürüp yenisini getirirler 2. elciler ama bence beyaz eşya sıfır olmalıdır, insanın kendi kirlettiği mal gibisi yok,
Bakımcı nickli usta sağolsun yardımcı oldu, eve gidip son kontrollerine bakacam, olmadı sıfır alacam uğraşcaz artık herkese tşkler

bakımcıı hoca sayesinde arızanın basit kablo gevşemesinden olduğunu buldum, makinayı son kez denemek için elektirkle çalıştırdım, su seviye rölesi vardır diye önce suyla doldurdum ardından çalıştırma esnasında tüm soketlerdeki (dikkat çarpılma, kısa devre riski vardır) kabloları sıkıştırayım derken, arka kapaktaki motorun soketine giden kabloya dokunmamla motor çalıştı, soketi iyice yerine taktım, sokette şüpheli gördüğüm bağlantıları lehimledim şu an yıkıyor, bu kadar basit bir arıza olacağı aklıma gelmemişti
herkese tşkler

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri