Profilo No-Frost Buzluk Altı Buzlanıyor...

ümit zor

Üye
Arkadaşlar bizim çift kapılı nofrost buzdolabı normal çalışıyor ama buzluk kısmının altında srekli buz oluşuyor.Altında dediğim alt soğutma kısmında buzluğun içinde değil.Dolabın garantisi olmadığı için bi sorayım dedim bilgisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum.şimdiden teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
buz tutan bölgenin fotosunu ekleyin !

dolabınızın modelını kac yıllık oldugunu arızanın ne zaman basladıgını yazarsanız daha faydalı olucagına ınanıyorum

buzlanma yapan alt kapıyı actıgınızda ust taraf yanı dondurucu bölümün alt tarafı ...........

merhaba arçelik no frost surrond flow buzdolabımız buzluğun alt kısmından su akıtıyor ve buzdolabının alt kısmı su içinde kalıyor nasıl bir çözüm önerirsiniz şimdiden teşekkürler...

yaklaşık 3 aydır bu arızası devam ediyor buzlanma yapan alt kapıyı actığınızda üst taraf yanı dondurucu bölümün sol alt tarafı

bunun birkaç sebebi olabilir.yiyecekleri hava kanalları önüne koyup tıkanmasından .otamatiğin bozuk yada düzenli çalışmamasından olabilir .

o dolap defroz yapmıyo yanı buzu eritmiyo yılda ez az 3 gün kapılarını acık tutup bekletin buzlar çözülürse düzelir

benimde aynı dolaptan vardı elektronık zaten mekanık taymır taktım rahat ettik

Arkadaşlar bizim çift kapılı nofrost buzdolabı normal çalışıyor ama buzluk kısmının altında srekli buz oluşuyor.Altında dediğim alt soğutma kısmında buzluğun içinde değil.Dolabın garantisi olmadığı için bi sorayım dedim bilgisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum.şimdiden teşekkürler.

Buzdolabınızın ara bölme straforu (köpük) su alarak özelliğini yitirmiş. Köpüğün değiştirilmesini tavsiye ederim. Termik grubu da değişirse daha kalıcı bir onarım olacaktır.

arkadaşın dediği gibi buzdolaplarında üst bölmeden soğutma yapar fan sayesinde alt bölmeyi soğutur üst bölmede buzlanma sebebi olabilecek fazla neden yok olabilecekler bi-metal denilen bir termostad vardır yada bir sigorta en kötüsü rezistans gitmiştir

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri