profilo camasir makinasi

MeCHuLL

Üye
slm
profilo camasir makinem 10 senedir kullanıyorum hıc bır sorun yoktu simdi normal camasir atıyosun suyu felan tamam aliyo ama derece sifir bile olsa suyu kaynatiyo sorun nedendir ben termostat olarak dusundum ama emin olim dedım birde sizlere sorim

arkadaşım seninde tahmin ettigin gibi termostat arızası gibi görünüyor (1 ).termostat kulp ucunu kazandan dikkatlice cıkarın cıkardıgınız ucu bir cakmakla ısıtın eger kılcal borudan veya kulp ucundan kokulu bir sıvı damlamaya başlarsa termostatı degiştir (2)resistansını ölcüp bak (3) role kontakları yapışmış olabilir ölçün

tsk ler ısitmadan baktım sıvı madde geldi kokulu
bırde ısıtp deniyim

isitip denedim sıvı ve koku geldi yanliz sokerken termostatın kilcal boru koptu fark etmez dimi resim de eklim bi bakin bırde bunu kendımız takabilirmiyiz basit mi

sizin yeni bir termostata ihtiyacınız var eskisınin onarımı mümkün degil ... yenisinin montaj şekli ön paneldeki termostat dügmesini cekerek cıkarın iç kısımdaki 2 adet vidayı gevşetin kabloları yeni termostata bire bir aktarın kılcal boruyu kırmadan kabloların yanından kazana kadar indirin eski cıkan parcanın benzer parcasına biraz bally sürün yerrine yavaşça bastırın 20 -30 dakika sonra makinanı calıştıra bilirsin unutmadan kılcal boruyu mutlaka kablolara sabitle vibrasyondan kırılmasın kolay gelsin

Merhaba bendede aynı sorun var termostatın arkasındaki uzun kılcal boru dediğiniz kısım kopmuş birleştirip bantladım ama arkadaşın resimdeki gösterdiği sarı bantlı kısım boşta orası başka bir yeremi bağlanacak yada termostatı değiştirmemmi lazım yardımcı olursanız çok sevinirim.Şimdiden teşekürler.

kılçal boru kırılınca içindeki kimyasal ısınınca genleşip basınç üretemeyince termostatın kontakları aç -kapa görevini başaramaz bu nedenle degişimi gereklidir saygılarımla

kılcal boru uzun kablo şeklinde olan makinenin önündeki döndürülen yere giden kablomu yoksa oradaki kısa kablomu acaba, benim kopan kablo ön paneldeki derece ayarlanan yere giden kablo.

sarı izole icindeki meteryal kablo degildir saç kılı kalınlıgında bir borudur kazanın içine giren parmak kalınlıgındaki metal hazneye kaynaklıdır metal haznenin içine imalatcı firmalar ceşidine göre (alkol eter amonyak )koyarlar bu maddeler kapalı ortamlarda ısıyı algılayınca genişler ve kontrol panelindeki ayarlı anahtarın kontaklarını acar veya kapatırlar bu boru kırılınca içindeki gaz veya kimyasal madde ucar tamiri ekonomik olmayacagı icin vede pahalı kalibrasyon cıhazları gerektirdigi için yapılmaz sonuc malzemeyi tümüyle söküp aynı degerlerde yeni bir tane almanızı öneririm saygılarımla

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri