Profilo 2 sistem bulaşık makinesi

profilo 2 sistem bulaşık makinası çalışma sırasında suyu dışarı veriyor mutfağı su basıyor yardım

Altındaki bağlantılardan biri çıkmıştır veya hortumlarda kaçak vardır.

Su almaya başlayınca kaçırmayıp 5-6 dk sonra kaçırıyorsa başka arıza vardır. (Taşma)

Altındaki bağlantılardan biri çıkmıştır veya hortumlarda kaçak vardır.

Su almaya başlayınca kaçırmayıp 5-6 dk sonra kaçırıyorsa başka arıza vardır. (Taşma)
cevabın için teşkkür ederim onlarada bakacağım ancak arıza başlangıcını size tam olarak yazayım daha faydalı olur diye düşünüyorum çocuk buna büyük tencere falan koymuş ve dışarı çıkmış döndüğünde mutfakta bir plastik kokusu almış belki daha aydınlatırsınız beni kjolay gelsin olay bundan sonra oluyor bsaygılar

makinenin altıda taşma sivici var o kısa devre olmustur

Bulaşık Makinesi kazan içi alt kısmı plastik mı? Alt kısmı plastik olan bulaşık makinelerinde metal kısım ile plastik kısım birleşme noktasından boşluk oluşuyor bu boşluğun açıklığın durumuna göre su akıntısı oluşuyor açıklık çok ise suyu dışarı makine dışına,az ise altta bulunan taşma haznesine gelir.

su almaya başladıktan sonra
yeterli suyu alınca programa başlayıp suyu kesmesi lazım;

suyu keseceği miktarı belirlerken yeni makinelerde, manyetik akış sayar türbin, (değirmen tipi, su alma hattında izlerseniz, genelde sol yan panelden erişilen, şeffaf plastik yuvarlak hazne içinde döner) eski makinelerde ise şamandıra veya prosestat kullanılır, siz model numarası vermemişsiniz, hangisi var bilemiyorum.
bunları kontrol etmelisiniz.

su almaya başladıktan sonra
yeterli suyu alınca programa başlayıp suyu kesmesi lazım;

suyu keseceği miktarı belirlerken yeni makinelerde, manyetik akış sayar türbin, (değirmen tipi, su alma hattında izlerseniz, genelde sol yan panelden erişilen, şeffaf plastik yuvarlak hazne içinde döner) eski makinelerde ise şamandıra veya prosestat kullanılır, siz model numarası vermemişsiniz, hangisi var bilemiyorum.
bunları kontrol etmelisiniz.
tamam sayın hocam bakıp size ayrıntılı bilgi vereceğim

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,601
Son üye
AlienInc

Yeni konular

Geri