Profilo 1000 ETR çamaşır makinası program bitmeden iptal yeni programa nasıl geçilir.

konrat

Üye
Yetkili servislerden cevap alamadığım için buraya yazıyorum.Arkadaşlar yeni aldığım profilo 1000 etr makinada ve benzer pekçok makinada program seçimi poransiyometre gibi döner bir sistemin çevresine program seçenekleri konmuş.
Pogramı seçiyorsunuz başlat /beklet düğmesi ile başlatıyorsunuz.Ancak servis elemanı program bitmeden iptal edip başka programa geçmeyi açıklamadı.Profiloyu aradım size döneriz dediler ancak dönmediler.
Bende başlat/bekle'e basıp program bitmeden programı değiştiriyorum.Elektronik beyin için bir zararı olurmu onu merak ediyorum.Normalde Başlat/beklet yeni çamaşır ilave etmek amaçlı kullanılan bir tuş.

Yetkili servislerden cevap alamadığım için buraya yazıyorum.Arkadaşlar yeni aldığım profilo 1000 etr makinada ve benzer pekçok makinada program seçimi poransiyometre gibi döner bir sistemin çevresine program seçenekleri konmuş.
Pogramı seçiyorsunuz başlat /beklet düğmesi ile başlatıyorsunuz.Ancak servis elemanı program bitmeden iptal edip başka programa geçmeyi açıklamadı.Profiloyu aradım size döneriz dediler ancak dönmediler.
Bende başlat/bekle'e basıp program bitmeden programı değiştiriyorum.Elektronik beyin için bir zararı olurmu onu merak ediyorum.Normalde Başlat/beklet yeni çamaşır ilave etmek amaçlı kullanılan bir tuş.

Program seçim düğmesinin üzerinde "0" veya "iptal" konumu olması lazım. Düğmeyi o konuma getirdiğinizde ışıklar söner makina kapanır. Sonra istediğiniz programı verip tekrar başla düğmesine basmanız lazım. İptal konumuna getirmeden program değişikliği yaparsanız, makina eski programdan devam eder.

Son düzenleme:
Pogram seçim düğmesinin üstünde stop var ancak dairesel olduğu için diğer programlardan sırayla geçip stoba geliyor.Program bitince stoba alıyoruz zaten. Önemli olan program bitmeden iptal edip yeni programı seçebilmek.Kısacası program bitmeden program yarıdayken nesıl iptal edeceği tek yol elektriğin kesilmesi açma kapama düğmesi olmadığı için geriye başlat /beklet tuşu kalıyor

Pogram seçim düğmesinin üstünde stop var ancak dairesel olduğu için diğer programlardan sırayla geçip stoba geliyor.Program bitince stoba alıyoruz zaten. Önemli olan program bitmeden iptal edip yeni programı seçebilmek.Kısacası program bitmeden program yarıdayken nesıl iptal edeceği tek yol elektriğin kesilmesi açma kapama düğmesi olmadığı için geriye başlat /beklet tuşu kalıyor
programı yarım kesip bitirmek istiyorsanız stop(0) yazan yere getirmeniz şart..haliyle diğer programların üstünden geçmek zorundasınız..iki tarafada döner program düğmesi..hangisi stop yazan yere yakınsa o taraftan çevirin..

test_9.jpg

Program çalışırken çevirirseniz diğer programları aktif ederek ilerliyor buda çok sakıncalı ''Başlat / beklet'' butonuna basarak program değiştirirsem diğer programlar aktif olmadan stoba ulaşabiliyorum.Başka yol yok beyin için zararlı mı deyilmi zararlı ise fişi çekmem lazım.Yada programın bitmesini beklemem lazım..

Program çalışırken çevirirseniz diğer programları aktif ederek ilerliyor buda çok sakıncalı ''Başlat / beklet'' butonuna basarak program değiştirirsem diğer programlar aktif olmadan stoba ulaşabiliyorum.Başka yol yok beyin için zararlı mı deyilmi zararlı ise fişi çekmem lazım.Yada programın bitmesini beklemem lazım..

makina çalışırken program düğmesini döndürmeniz diğer programları aktif etmez.bu beyinli makina değil ki çevirdikçe program değişsin..

başla -beklete basmanıza gerek yok..

sadece düğmeyi iptal-stop yazan yere getirmeniz yeterlidir..

Makina çalışırken bir kademe çevirdim ve sert bir role sesi ile program değişti.Aktif etti.Beyin Mekanik deyil Elektronik olarak program seçiliyor neticede her kademede bir programma giriş sinyali gönderiliyor dolayısıyle aktif oluyor.Emniyet açısından program çalışırken diğer programların aktif olmaması lazım sizin düşünceniz doğru. Profilo 1000 ETR için söylüyorum.Ancak bu seriden çoğu makinanın böyle olduğunu tahmin ediyorum.

Makinanın program düğmesi..

d30xw.jpg

Eğer kart versiyonlarında oynama yapılmadıysa Profilo grubunda program işleyişi şu şekildedir:

Bir adımda program sürerken program düğmesini diğer programa çevirip tekrar start düğmesine basarsanız makine kaldığı yerden diğer programın şartlarına göre devam eder.

Örneğin 40'C sentetik programına aldınız ve çalıştırdınız. 15 dakika sonra makine suyu ısıtma modunda yıkama adımında çalışıyor olacaktır. O an program düğmesini kapalı konumundan geçirmeden beyazlar/renkliler kısmına çevirir ve start'a basarsanız makine beyazlar/renkliler programının direkt ısıtma adımına gelerek kaldığı yerden devam eder.

Ya da sentetikler programının son sıkma adımındayken program düğmesini birden yünlüler kısmına alıp start'a basarsanız makine yünlüler programının son sıkmasını yapar.

Kısacası siz makinenin programını yarıda kesmeden değiştirmek istiyorsanız kapalı kısmında geçirmeden yeni programa getirip start tuşuna basmanız kafi.

Ya da iptal etmek istiyorsanız direk kapalı kısmın getirin. Hafızadaki program silinir.

Röle sesini muhtemelen motor veya ısıtma devredeyken programı durdurduğunuz için alıyorsunuzdur. Programı değiştirmenin veya iptal etmenin elektronik karta hiçbir zararı yoktur. Hasar görme riski mekanik beyinler için geçerlidir, çünkü kontakların kısa devre olma riski vardır.

Cevaplayan tüm arkadaşlara teşekkürler hepsinden yararlandım...

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri