Proface panel plc haberleşme hatası..

iriver

Üye
Arkadaşlar taiwan malı bir makina var fabrikada.Üzerinde fatek plcler ve 4 tanede panel var proface marka.bunlardan 2 tanesinde plc is not responding yazıyor.ancak bunları çıkarıp,diğer çalışan panelleri koyduğumzda bu paneller sayfaları açıyor.tabi tepki vermemesi adresleri farklı atandığından tam anlamıyla çalışmıyor.kabloyu değiştirdik yine olmadı.panelin içinde yazılımda sayfalar açılmıyor.menüye giremiyoruz plc ye bağlı olmadan.sizce sorun ne olabilir?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
proface panelerle çalışıyorum o mesajı doğru protokol tanımlanmadığında yada içersindeki program bozulduğunda veriyor

anladım kardeş tşk ederim.peki normalde düzgün çalışan bir programı olsaydı plc haberleşmesi olmadan menüler arasında dolaşmaya izin veriyor mu?gerçi diğer çalışan ekranlarle girebildik menüye.birde programlama kablosu ucuz yollu var mıdır?programını üretici firmadan istedim bakalım gönderecekler mi?

anladım kardeş tşk ederim.peki normalde düzgün çalışan bir programı olsaydı plc haberleşmesi olmadan menüler arasında dolaşmaya izin veriyor mu?gerçi diğer çalışan ekranlarle girebildik menüye.birde programlama kablosu ucuz yollu var mıdır?programını üretici firmadan istedim bakalım gönderecekler mi?
Kardeş panellerin modelini yazarsan programı paylaşabilirim? Özeldende olur. Sorun olmazsa forumdada veririm. Elimde GP PROlar mevcut. Ama o panellerde 2 tip seri var programı ayrı.....

Son düzenleme:
değerli egzantrik1453, panelin arkasında gp 3200 yazıyor.programlama yazılımını verirsen çok sevinirim cidden.birde kablosu nasıl bunların?

değerli egzantrik1453, panelin arkasında gp 3200 yazıyor.programlama yazılımını verirsen çok sevinirim cidden.birde kablosu nasıl bunların?

Merhaba,
Bende bu panellerden kullanıyorum.
kablosu özel, kendin yapamayabilirsin.
Proface türkiye temsilcisinden 50 euro ya alabilirsin.
Referansı;
CA3-USBCB-01
Kablo sipariş edersen programı da bir CD ile gönderirler. Bulamazsan ben yüklerim.
kolay gelsin.

Merhaba,
Bende bu panellerden kullanıyorum.
kablosu özel, kendin yapamayabilirsin.
Proface türkiye temsilcisinden 50 euro ya alabilirsin.
Referansı;
CA3-USBCB-01
Kablo sipariş edersen programı da bir CD ile gönderirler. Bulamazsan ben yüklerim.
kolay gelsin.

Hocam ben bu kabloları kendim üretiyorum gayette memnunum

Yok standart plc kabloları iş görüyor eğer RJ45 Portu var ise Bir ethernet ağından da upload/download işlemleri yapmanız mümkün.

Yazılım olarak ta GP-Pro V2.6 işinizi görecektir.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri