Problem doğrultusunda ki çizimim çalışır mı?

Devre çalışır mı yeni mantığını öğrenmeye başlıyorum teşekkür ederim
IMG_20220930_170545.jpg
IMG_20220930_171853.jpg

kesik çalışmayı durdurmak için zaman rölesi kapalı kontağını koymayı unuttum onu şöyle düşündüm a1 yardımcı kontaktörün nötrü yani a2 ucunu ileri kontaktörünün a2 ucu yani nötrü birleştirip çıkışlarını zaman rölesinin kapalı kontaklarına girip devre dışı bırakabilir miyiz?

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İsimlendirmeleri biraz daha net hali ile çizmenizi öneririm ayrıca kesik çalıştırmalarda hangi butona basılırsa basılsın 20 saniye sonra motor dursun olayı olmuyor

güç devresi ileri-geri kontaktorleriyle totalde iki kontaktorle halledilebilmeli.

İsimlendirmeleri biraz daha net hali ile çizmenizi öneririm ayrıca kesik çalıştırmalarda hangi butona basılırsa basılsın 20 saniye sonra motor dursun olayı olmuyor
evet haklısınız kesik çalışmayı durdurmak için zaman rölesi kapalı kontağını koymayı unuttum onu şöyle düşündüm a1 yardımcı kontaktörün nötrü yani a2 ucunu ileri kontaktörünün a2 ucu yani nötrü birleştirip çıkışlarını zaman rölesinin kapalı kontaklarına girip devre dışı bırakabiliriz aslında bunu çizimi bitirdikten sonra görebildim :)
güç devresi ileri-geri kontaktorleriyle totalde iki kontaktorle halledilebilmeli.
güç devresini tam kavrayamadım peki yardımcı kontakları kullanarak yapsam bu çizimde ki gibi sıkıntı olur mu sizce?

evet haklısınız kesik çalışmayı durdurmak için zaman rölesi kapalı kontağını koymayı unuttum onu şöyle düşündüm a1 yardımcı kontaktörün nötrü yani a2 ucunu ileri kontaktörünün a2 ucu yani nötrü birleştirip çıkışlarını zaman rölesinin kapalı kontaklarına girip devre dışı bırakabiliriz aslında bunu çizimi bitirdikten sonra görebildim :)

güç devresini tam kavrayamadım peki yardımcı kontakları kullanarak yapsam bu çizimde ki gibi sıkıntı olur mu sizce?
Video size yol gösterir anlatım da mevcut size sadece Zaman rölesi eklemesi kalıyor🙃

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,461
Son üye
evenzhou

Yeni konular

Geri