Pro-Face GP-2500 ve Siemens S7 Ethernet Haberleşmesi (?)

macix

Onursal Üye
Onursal Üye
Elimdeki Pro-Face GP-2500 paneli siemens s7 ile Ethernettem haberleşmemeyi denedim fakat bir şeyleri gözden kaçırıyorum sanırım.

Yukarıdaki Görüntü Çalışmayı GP üzerine atarken yaptığım ayar. Bildiğim kadarı ile Siemensin haberleştiği port 102 fakat ben Destination IP Port kısmına 1024'ün altında bir port yazamıyorum.

Saygılarımla

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhabalar

Bağlantı şeklinin UDP olduğunu görüyorum. Bunu TCP yapman gerekli. Birde port numarası 1024 den başlayıp 65535 e kadar gider.

iyi çalışmalar

Selam 1024 altında bir çok global port var(servis portları) . Yığılmalar veya paket kayıpları söz konusu olabilir. Endüstriyel bir ürün 80 portunda haberleşiyorsa çöpe atabilirsiniz. Çünkü global portlara filtreleme uygulanmaz ve kararlı çalışması beklenemez.
Ben kamikaze yapmak istiyorum derseniz :
Port aktarıcı yazılımları mevcut ve/veya yazması kolay onları kullanınız (Ben tavsiye etmiyorum)
Kolay gelsin...

Öncelikle yorumlarınız için teşşekür ederim.

Bağlantı UDP/TCP Seçeneği Disable TCP Seçeneğini Seçemiyorum.

Merhaba

Proface hangi sürümle programlıyorsun. Bilgilendirirmisin?

iyi çalışmalar

GP-PRO/PB3 For Windows

Version 7.01

Merhabalar

Eski versiyon la program yüklüyorsunuz. Şöyle yapalım bendeki programla ben bir senaryo oluşturayım. Elinizde ki versiyonun güncellemesi de vardı ona da bakayım. Tekrar sizinle paylaşırım. Cevap vermem akşam geç olur yalnız umarım acil değildir.

iyi çalışmalar

Teşşekür ederim Sadece DB1 üzerinde görebileceğim 16bit bir kaç veri olursa sevinirim

Merhabalar

Ben yeni bir proje oluşturdum ve ethernet ayarlarını yaptım. TCP olarak atadı. Sıkıntı yaşamadım. Bana "gp settings" ten "mode settings" bölümünün resmini gösterebilirmisin.

iyi çalışmalar

Merhabalar

Ben yeni bir proje oluşturdum ve ethernet ayarlarını yaptım. TCP olarak atadı. Sıkıntı yaşamadım. Bana "gp settings" ten "mode settings" bölümünün resmini gösterebilirmisin.

iyi çalışmalar

Peki yaptığın projeyi upload edebilirmisin ?

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri