Prizlerde topraklama sorunu

kenan_37

Üye
merhaba arkadaşlar.çalıştığım kurumda bazı prizlerde topraklamalarında elektrik görünüyor.muhtemelen topraklama gelmiyor.dağıtım panosundan yeni bir topraklama hattı çekmem çok zor.topraklaması bağlı olan en yakın priz linyesinin topraklamasından bir hat alıp topraklaması olmayan priz linyesine bağlasam sorun olurmu

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
merhaba arkadaşlar.çalıştığım kurumda bazı prizlerde topraklamalarında elektrik görünüyor.muhtemelen topraklama gelmiyor.dağıtım panosundan yeni bir topraklama hattı çekmem çok zor.topraklaması bağlı olan en yakın priz linyesinin topraklamasından bir hat alıp topraklaması olmayan priz linyesine bağlasam sorun olurmu
Sorun olmaz, ancak öncelikle topraklama bağlantısındaki elektriğin indükleme etkisinden kaynaklandığından emin olun.

Son düzenleme:
Normalde sorun olmaz amaa
Topraklama aldığın prizde sorun olup kaçak akım rolesi atmayip ALLAH göstermesin bir olay olduğunda direk suçlanabilirsiniz .
Buattan almak mantıklı topraklama alacaginiz dediginiz prizden geçen bir topraklama hattı daha çekmek daha faydalı görüyorum .1 faz 1 nötr 2 toprak
Kolay gelsin

Düşünceleriniz ?

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular