Prizler arası kontrol kalemi parlaklığı farkı neden olur?

Zeminden kastınız prizin olduğu duvar değil mi ?
Önceki yazılarımda duvardaki nemden vs olabilir mi diye sordum zaten
Zemin zemin yani ayağınızın altı

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.

şimdi bi süreliğine benim mesajlarıma odaklanın lütfen.

kontrol kaleminin tornavida kısmı faza temas ederken vucudunuz da ikinci prop görevi görerek ayaklardan zemin teması sağlıyor.

şimdi multimetreyi alıp prizlere gidin gerilim kademesine alıp kırmızı probu faza dokundurun siyah probu da elinize dokundurup okuduğunuz gerilimleri buraya yazın hatta fotağraflayın.

şimdi bi süreliğine benim mesajlarıma odaklanın lütfen.

kontrol kaleminin tornavida kısmı faza temas ederken vucudunuz da ikinci prop görevi görerek ayaklardan zemin teması sağlıyor.

şimdi multimetreyi alıp prizlere gidin gerilim kademesine alıp kırmızı probu faza dokundurun siyah probu da elinize dokundurup okuduğunuz gerilimleri buraya yazın hatta fotağraflayın.
Riskli bir yöntem.Cihaz yanlışlıkla amper konumunda olabilir.Geç oldu en iyisi yatalım.

Neon lambanın parlaklığının farklı olabilmesi için;
1. Ölçüm yaptığınız prizlerdeki gerilimler farklı olmalıdır. Olabilir mi? Olabilir. Bir prize R fazı bağlıdır diğerine S bağlıdır gerilimleri de farklı olabilir.
2. Vucut direnci + Zemin direnci farklıdır.

Tüm şartlar aynı tüm şartlar aynı dediğinize göre prizlerdeki gerilimler farklıdır. Onuda priz gerilimlerini ölçerek anlarsınız. Onada farklılık yok diye cevap verdiğinize göre 2. seçenek dışında teknik bir izahatı yok.

Ekli dosyalar

• Capture+_2023-01-28-01-23-31.png
    Capture+_2023-01-28-01-23-31.png
    254.1 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,461
Son üye